15 Adet Resimli Eşarp Bağlama Modelleri

15 Adet Resimli Eşarp Bağlama Modelleri

Bu yazımda sizlere çok kolaylık sağlayacak birbirinden güzel 15 adet eşarp bağlama modelleri anlatacağım. Eşarp bağlama modelleri kısmına geçmeden önce ilk olarak yüz şeklinizin tipine göre hangi modeli seçmeniz gerektiği hakkında kısa bir bilgilendirme yapacağım.

Kare şekilli yüz için; Kare yüz tipine sahip iseniz bonenin görünmemesine özen göstermelisiniz. Eşarbı oval bir şekilde bağlamanız yüzünüzün ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Yuvarlak şekilli yüz için; Yuvarlak yüzlü iseniz eşarp bağlarken bir ucunu aşağıya doğru bir ucunu da şal bağlar gibi arkaya atmanız yararınıza olacaktır. Bu yüz tipi için bağlama şeklini resimli olarak anlatacağım. Yuvarlak yüzlülerin genelde yanakları tombul görünür bu şekilde bir eşarp bağlama ile yüzünüzü uzun gösterebilirsiniz.

Uzun şekilli yüz için; Eğer uzun bir yüze sahipseniz kare yüz için önerdiğimiz tavsiyenin aksine boneyi gösterecek şekilde eşarbı bağlayınız. Yüzü saran eşarp bağlama modelini ya da gevşek bırakan eşarp bağlama modelleri arasından birinini seçebilirsiniz. Bone görünecek şekilde bağlayın, eşarbın boyun kısmını sıkıca sarmamaya özen gösterin.

Dikdörtgen yüz için; Eşarp bağlama modelleri arasından alnı açık bırakan ve eşarbın yanlardan yüzü sıkıca kavrayan modelleri seçmeye özen gösterin.

1. En Kolay Eşarp Bağlama Modelleri

İlk olarak seçtiğim bu model en kolay modeldir. Genelde ilk tesettüre girenler bu modelle eşarp bağlamaya başlarlar. Bu model herkesin bildiği üzere kare eşarbı ilk olarak ikiye katlayıp üçgen hale sokmakla başlıyor. Bu modelde önemli olan eşarbı gevşek şekilde bağlamak. Burada dikkat etmeniz gereken eşarp uçlarını iki farklı uzunlukta tutmak fotoğraflarda göreceğiniz gibi, daha sonra uzun olan ucu başınızı üstünden geçirip eşarp iğnesi ile sabitliyorsunuz. Daha sonra diğer arkada kalan ucu da başınızın üstünden geçip iğne ile yaka tarafına sabitliyorsunuz. Özellikle şifon eşarplarda çok kullanışlı bir modeldir, genç kızlar da bu eşarp bağlama modelleri rahatlıkla kullanabilir.

İlginizi Çekebilir :   Karışık Desenli Şal Kullanma Rehberi

 

Eşarp Bağlama Modelleri 1
Gençlere Özgü Eşarp Bağlama Modelleri

2. Göğüs Kaplamalı Eşarp Bağlama Modelleri

Bu stil göğüsü kapatmakla birlikte gelenekçi bir model olarak öne çıkmaktadır. Basmalı ve işlemeli model eşarplarla birlikte kullanılabilir. İlk olarak dikdörtgen eşarbı yanlamasına katlayınız, bu modelde de eşarbın bir ucunu diğerine göre daha uzun tutun. Uzun tarafı kafanızın üzerinden sarınız, göğsünüzün üzerine kıvrımları düşecek şekilde bırakın, daha sonra iğne ile sabitleyin.

Eşarp Bağlama Modelleri 2

3. 30 Yaş Üzeri Eşarp Bağlama Modelleri

Bu model küpelerinizi göstermek üzere öne çıkmış bir modeldir. Genellikle bu modeli 30 yaş üzeri bayanlara daha uygun buluyorum. Çok modern bir stil olmasının yanı sıra ağır ve oturaklı bir modeldir. Hazır bone bu eşarp bağlama modelleri için daha uygundur. Bu model ile sarkık giysiler ve halka küpeler mükemmel bir kombin oluşturacaktır. Çok şık ve kullanışlı olan bu eşarp bağlama modelleri için yapımı da çok basittir.

Eşarp Bağlama Modelleri 3

4. Katlamalı Eşarp Bağlama Modeli

Bu eşarp bağlama modelleri çok yeni bir stildir, kat kat aşağı düşen şifon kumaşlı eşarplarla kullanılacak bir modeldir. Yine bu modelde eşarbı ikiye katlayıp soldaki kısımın uzunluğunu kısa tutup sağda ki kısımın uzunluğunu uzun tutuyorsunuz, daha sonra uzun kenarı başınızın üzerine getirip üç defa ileri geri katlıyoruz, 5,6 ve 7 nolu fotoğraflarda gösterildiği gibi yapıyoruz. En son olarak da kalan uzun parçayı başınızın arkasından iğneliyorsunuz. Çok kullanışlı bir modeldir, çok şık duruyor tavsiye ederim.

Eşarp Bağlama Modelleri 4

5. Genç Kızlar için Eşarp Bağlama Modeli

Yine bu modelde şıklığı ve sadeliği ile dikkat çekmektedir. Bu eşarp bağlama modelleri için eşarbın mutlaka dikdörtgen ve uzun yani şal şeklinde olması gerekmektedir. Bu eşarp modeli için iki adet dikdörtgen eşarp gerekmektedir. İlk üç adım yine diğer modeller ile aynı eşarbı bu sefer eşit şekilde ayırın ve ortasından başınıza yerleştirin. İlk ucu alıp boynunuzu dolayacak şekilde başınızın etrafından geçirip eski yerine getirin. Bu şekilde ilk eşarp ile işiniz bitti, 4. fotoğraftaki aşamaya geçebilirsiniz. Eşarp bağlama modelleri arasında çok zor gibi görünse de göründüğü kadar zor olamayan bir modeldir.

İlginizi Çekebilir :   Kısa Boylular İçin Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalıdır

Eşarp Bağlama Modelleri 5

6. Okul için Eşarp Bağlama Modeli

Yüzün etrafını saran çok güzel bir okul eşarp bağlama modelidir. Pratik olması ile beraber hazır bone ile kullanımı daha iyi olacaktır.

Okul Için Eşarp Bağlama Modelleri

7. Uzun Eşarplar için Eşarp Bağlama Modeli

Uzun Eşarp Için Eşarp Bağlama Modeli

8. Göğüs Kısmını Örten Eşarp Modeli

Bu eşarp bağlama modelleri arasında göğüs kısmını örtmesi ile öne çıkan bir modeldir.

Göğüs Kısmını örten Eşarp Bağlama

9. Yuvarlak Yüzler için Eşarp Bağlama Modeli

Bu eşarp modeli, eşarp bağlama modelleri arasında yuvarlak yüze en uygun modeldir.

Yuvarlak Yüz Eşarp Bağlama Modeli

10. Abiyeler için Eşarp Bağlama Modeli

Bu eşarp modeli ise eşarp bağlama modelleri arasında en çok abiyelerle kullanılacak, düğün, nişan, mezuniyet gibi etkinliklere uyum sağlayacak bir modeldir.

Abiye Eşarp Bağlama Modeli

11. Kare Yüzler için Eşarp Bağlama Modeli

Bu eşarp bağlama modeli ise eşarp bağlama modelleri arasında en çok kare yüze iyi giden stildir.

Kare Yüzler Için Eşarp Bağlama Modeli

12. Gözlük takanlar için Eşarp Bağlama Modeli

Bu model ise eşarp bağlama modelleri arasında gözlük takanlara çok iyi gitmektedir. Yüzün yanında eşarbı rahat bırakarak oluşturulmuş bir eşarp bağlama modelidir.

Gözlüklü Eşarp Bağlama Model

13. Klasik Stil Eşarp Bağlama Modeli

Bu stil ise retro bir stil olup geçtiğimiz yüzyılda kullanılan eşarp bağlama modelidir.

Klasik Stil Eşarp Bağlama

14. Üniversiteli Kızlar için Eşarp Bağlama Modeli

Bu model ise eşarp bağlama modelleri arasında yenilikçi ve üniversiteli kızlar için tercih edilmiş bir modeldir.

üniversite Eşarp Bağlama

15. Broşlu Eşarp Bağlama Modeli

Özellikle broşla eşarbı bağlamak isteyenler için çok uygun bir modeldir.

Broşlu Eşarp Bağlama

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status