2017 Gelin Ayakkabı Modelleri

2017 Gelin Ayakkabı Modelleri

Düğün hazırlıkları arasında gelin adaylarını gelinlik modelleri olduğu kadar ayakkabı seçimi de zorlar. Birbirinden güzel 2017 gelinlik ayakkabı modelleri arasında seçim yapmak gelin hanımların günlerini alabilir. Gelinlik modeline uygun bir gelin ayakkabısı bulmak oldukça önemlidir. Gelinlerin kafasında belirledikleri bir konsept varsa buna uygun gelin ayakkabısı alınmalıdır.

Son yıllarda moda olan isimli gelin ayakkabıları, duvaklı gelin ayakkabıları ya da resimli gelin ayakkabıları 2017 gelin ayakkabı modelleri arasında yer almaya devam edeceği gibi çeşitleneceğini de söyleyebiliriz.

İsimli Gelin Ayakkabıları

2017 Gelin Ayakkabisi Modelleri 9

2017 gelin ayakkabı modelleri arasında, sıra dışılığı ve kişiye özel oluşu nedeniyle oldukça fazla tercih edilen gelin ve damadın isimlerinin olduğu bu gelin ayakkabı modelleri, genellikle beyaz ya da krem renginde oluyor. Yazılar isteğe bağlı olarak renklense de büyük çoğunluğunda siyah ve kırmızı ilk tercih arasında.

Gelin ve damadın gelin ayakkabısı üzerindeki isimlerine isteğe bağlı olarak ya düğün tarihi ya da minik kalpler ve gelin-damat resimleri yer alıyor. Oldukça fazla yazı çeşidinin kullanıldığı bu gelin ayakkabıları, düz babetlere, platform topuklu ayakkabılara ya da dolgu topuklu ayakkabılara uygulanabiliyor.

Duvaklı Gelin Ayakkabıları

2017 Gelin Ayakkabisi Modelleri 13

Duvaklı ayakkabı olur mu demeyin. Duvak, geline özgü bir parçaysa neden gelin ayakkabısında duvak olmasın ki. Birbirinden zarif dantellerle, tüllerle süslenen gelin ayakkabılarında gelinlik modelindeki dantellerle aynı olmasına özen göstermeli. İncili gelinlik modeli giyilecekse gelin ayakkabısında da bir iki inci olması uyum açısında şık duracaktır. Dantel, gelin ayakkabısının arka üst kısmından yapıştırılır ve yere kadar iner. Gelinlerin bu gelin ayakkabılarını giyerken daha dikkatli olmaları gerekebilir.

Rahatlık Unutulmamalı

2017 Gelin Ayakkabisi Modelleri 11

Gelin adaylarının gelin ayakkabılarını seçerken aslında ilk bakacakları özellik rahat olmasıdır. 2017 gelin ayakkabı modelleri arasında oldukça rahat modellerin olması gelin adaylarının işlerini kolaylaştırıyor. Birbirinden şık ayakkabı modelleri arasında hem rahat hem gösterişli bir gelin ayakkabısı bulmak için bir gün yetmeyebiliyor. Ayakkabı numarası sıkıntısı da eskilerde kaldı. Artık buçuklu ayakkabıların da rahatlıkla bulunduğunu düşünürsek hem rahat hem de şık bir gelin ayakkabısı almak sadece gelinin zevkine bakıyor.

İlginizi Çekebilir :   Tekbir 2016 Yaz Koleksiyonu

Düz babetleri ya da converse ayakkabıları gelin ayakkabısı olarak alan pek çok gelin adayı düğün sonrası da bu ayakkabıları rahatlıkla kullanabiliyor. Biraz daha topuklu ayakkabılar ise ilerki zamanlarda davetler, düğünlerde, bayramlarda giyilen ayakkabılar kategorisine giriyor. Dolgu topuk ya da stiletto tarzı özel ayakkabılar da çok nadir kullanılır oluyor. Ancak düğüne özel isimli ya da duvaklı gelin ayakkabılar ise bir düğün hatırası olarak kaldırılıyor.

Gelin adaylarının çoğu platform ya da dolgu topuk gibi şık ama içinde çok rahat edilmeyen ayakkabıların yanında babet de alarak düğündeki çalgı çengiye göre ayakkabı değişimine gidebiliyor. Eğer düğün mevlütlü ve herhangi bir çalgı yoksa gelin ayakkabısı ile düğün sonuna kadar bekleniyor.

2017 gelin ayakkabı modasına gelecek olursak, pek çok gelin adayının tercih sırasında stiletto gelin ayakkabıları var. Sadece 2017 gelin ayakkabıları biraz daha renkli olacak. Beyaz ve kremin yanında canlı renkte gelin ayakkabıları dikkati çekiyor. Renkli gelin ayakkabıları arasında fuşya ve çingene pembesi gibi canlı renkler başı çekiyor. Klasik tarzdan ayrılmayanlar için gelin ayakkabıları yine beyaz ve krem olmaya devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status