2017 Kına Gecesi Hatırası Trendi

2017 Kına Gecesi Hatırası Trendi

Yıllar geçtikçe birbirinden değişik, ilginç fikirlerle hayatımıza giren hediyelikler, 2017 kına gecesi hatırası olarak bu sene hemen her kına gecesi sonrası davetlilerin elinde olacak. Kına gecesi düğünden bir gün önce yapılan geleneksel bir eğlencedir. Adet olduğu üzere gelin hanım kına gecesi kıyafetini giyer, çaldılar çalar, oyunlar oynanır, kurtlar bir güzel dökülür. Yörelere göre değişir kına gecesi adetleri. Kimi gelin ve damat kınası ayrı ayrı yapılır kimi kınalar da birlikte aynı yerde yapılır. Gelin ve damat şöyle dursun; biz gelin hanımın konukları için kına gecesine özel hazırladığı ya da hazırlattığı hediyelere gelelim.

Eskilerde sadece çerezlerin ve toptan alınan küçük keselerde kınanın olduğu hediyeler verilirdi. Kişiye özel kına gecesi hediyesi diye bir şey yoktu ve günün anlamına uygun kuru kına hediye edilirdi.

Son yıllarda moda olan kına gecesi hediyelikleri, 2017 kına gecesi hatırası olarak da verilecek illa ki. Peki bu senenin trendi nedir? Kına gecesi hediyelikleri arasında dikkat çeken en güzel ve en anlamlı hediyeler nelerdir?

2017 kına gecesi hatırası hediyelikler arasında gelinin adının, kına gecesi tarihinin yazılı olduğu el kremleri, ojeler, mumlar, kokulu taşlar,magnetler vs gibi pek çok obje var.

Kına gecesi ojeleri ve el kremleri 2017 trendinin başında gelen hediyeliklerdendir. Özellikle kına gecesini hatırlatan kırmızı renkli ojeler ve düğün, gelin konseptine uygun beyaz ojeler kına gecesi hediyelikleri olarak gelinin yakın arkadaşlarına hazırladığı hatıralar arasında yer alıyor.

2017 Kına Gecesi Hediyelikleri 1

Yine 2017 kına gecesi hatıraları arasında küçük el kremleri göze çarpıyor. Hem bayanların bakımına düşkün olduklarını hatırlatan hem de kişiye özel olması sebebiyle bir hatıra niteliği taşıyan minik el kremleri süslenerek kına gecesi hediyeliği oluyor.

İlginizi Çekebilir :   2017 Gelin Çiçeği Modelleri

2017 Kına Gecesi Hediyelikleri 2

Tesettürlü gelinler için kına gecesi hediyeleri, kırmızı gül kokulu kutulu tesbihler, kokulu süslü sabunlar, birbirinden güzel aynalı magnetler gibi pek çok seçenekle 2017 kına geceleri için hazırlanıyor.

Bu unutulmaz geceyi sevdiklerinize verdiğiniz hediyelerle daha da unutulmaz yapabilirsiniz. Son yılların en moda takılarından etamin kolye modelleri ile büyük bir sürpriz yapabilirsiniz. Etamin işlemeli kolyeler, bileklikler, anahtarlıklar ve etamin işlemeli aynalar 2017 aksesuar modasının en tepesinde durmakta.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status