2017’nin En Yeni Eşarp Bağlama Stilleri

2017’nin En Yeni Eşarp Bağlama Stilleri

Tesettürlü bayanların eşarp bağlama stilleri farklılık gösteriyor. Kimi zaman bazı tesettürlü bayanlar eşarp ve şal modellerini yüz şekline göre değil de farklılık olsun ya da trend bağlama şekli diye bağlayabiliyor. Ancak yüz şekline göre eşarp ve şal bağlamak eşarbın görüntüsünü de etkiliyor. Öncelikle tesettürlü bayanların yüz şekillerine göre ve kendilerine yakışan modellerde eşarp ve şal bağlamalarını tavsiye ediyoruz.

Yüz şekillerine göre eşarp bağlama modelleri ile ilgili önceki yazılarımız için TIKLAYINIZ.

2017 yılının bahar ayını yarılarken farklı eşarp ve şal bağlama modelleri de görüyoruz. Öncelikle tesettür kavramı içinde boyun, kulak ve omuzların görünmemesi gerektiğini belirterek bu duruma tesettür modası (!) olarak bakanlar için bu modelleri sunuyoruz.

Yeni Eşarp Bağlama Stilleri 1

Aslında ufak bir fular takmış gibi görüntü veren bu iki küçük eşarp ucu arkadan bir kez dolanarak öne getirildiği için bu kadar ufak görünüyor. Eskilerde saçın ön kısmının tamamen görünerek iğnesiz bir kez önden bağlanan eşarp modelinin boyun ve saç kısmı kapatılarak yapılan bir çeşidi demek sanırım yanlış olmaz. Son zamanlarda özellikle sosyal medya fenomeni tesettürlü (!) kızların yaptığı bu model dolayısıyla bu aralar çok kullanılır oluyor.

Önden bağlamalı bu eşarp modelini iğne kullanmadan eşarp yapan tesettürlü geç kızlar sıkı ve açılmaz bir bağlama yöntemi için seviyor olabilir. Özellikle kenarı desenli eşarplarda ya da eşarp uçları ve ortası farklı eşarp modellerinde bağlanan yer farklı bir renkte görününce ortaya sanki eşarp altından fular bağlanmış gibi bir görüntü verilebiliyor.

Yeni Eşarp Bağlama Stilleri 5

Yeni eşarp bağlama stilleri arasında verilebilecek tüyolar ise şöyle:

  1. Bone olabildiğince saçın başlangıcına yakın takılmalı. Yani alnınızın bitiminde bağlayın ki yüzünüz görünsün. Hem bone hem de eşarbı önden yaparsanız yüzünüz küçük görünür.
  2. Eşarp veya şalı çok arkadan bağlamak yüzü uzun göstermek yerine tombul gösterir; bu hataya düşmeyin.
  3. Yüz güzelliğinizi egale etmemek için karmaşık, rengarenk eşarp ve şallar yerine düz renk eşarp ve şalları tercih edin.
  4. Oval yüz en ideal eşarp duruşunu sergilese de yanlardan eşarbı kıvırarak düz bir duruş yakalayabilirsiniz.
  5. Eşarbı çok sıkarak bağlamak yüzünüzü ortaya çıkarmaz. Ne çok sıkarak ne de bol bırakarak rahat bir şekilde bağlamalısınız.
  6. Alnınız çok geniş ve bundan rahatsız oluyorsanız boneyi biraz daha aşağıdan bağlayarak ve eşarp/şalı ona göre ayarlayarak türbanınızı yapabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir :   Tesettürlü Bayanlar için Güneş Gözlüğü Önerileri

Yeni eşarp bağlama modelleri 2017 de bakalım daha ne modeller göreceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status