Abiye Başörtü Modelleri

Abiye Başörtü Modelleri

Tesettürlü kesimin abiye kıyafetlerine uygun başörtü yaptırmaya başlamasıyla abiye başörtü modelleri de hızla büyüyen bir sektör haline gelmiştir. Öyle ki türbanlı bayanların bu isteklerini karşılamak için kuaförlerde sadece abiye başörtüsü tasarımı yapan eğitimli elemanlar çalıştırılmaktadır.

Tesettürlü bayanlar sadece kendi nişan, kına ve düğün gibi özel günlerinde değil yakın akraba ve arkadaşlarının özel günlerinde de kuaförlere giderek tesettür abiye kıyafetlerinin üzerine abiye başörtüsü yaptırmaktadır.

Başörtü Modeli 2018
abiye başörtü modelleri

İlk başlarda sadece saten düz renk eşarpların üzerine yapılan çiçek motifleriyle başlayan seçeneklerin şimdilerde haddi hesabı yoktur. Bu işe mesai harcayan ciddi tasarımlar yapan bir kuaför size 500 çeşit farklı abiye baş yaptığını söylüyorsa hemen oturun ve başlasın derim.

Tesettür giyim sektörünün hızla büyümesiyle tesettür abiye kıyafetlerinin üzerine uygun hazır abiye türbanların da üretilmesine zemin hazırlamıştır. Kimi bayanlar kuaföre gerek kalmadan abiyesine uygun eşarbını da alıp takmaktadır.

Abiye Başörtü Model Alvina
abiye başörtü modelleri

Son olarak abiye başörtülerine kullanılan takılar ve taşlar yani abiye türban aksesuarları da oldukça fazla ilgi görmektedir. Başörtü kolyesi olarak da söylenen bu takılar nişan kına düğün her türlü özel günlerde yapılan abiye eşarplara kullanılabilir. Bunların yanında metre işi sıralı inciler, taşlı tokalar, taçlar da sürekli kullanılan malzemeler arasındadır.

abiye başörtü modelleri
abiye başörtü modelleri

Abiye türban modellerinin yapılışları her ne kadar zor gibi görünse de kuaföre gidemeyecek iseniz abiye türban yapımı videolarını izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

2018 Abiye Başörtü Modelleri için Tıklayınız

Yaşa Göre Eşarp Bağlama Stilleri

Tesettürlü Çalışan Bayanlar Nasıl Giyinmeli

Abiye Başörtü Modelleri 2018 için Tıklayınız

İşte abiye tesettür modellerine 2015 yılından bir kaç örnek :

2016 yılında daha da artan tesettür modası(!) ile kapalı bayanların hemen hemen her davete, her düğüne abiye başörtü yaptırdığı açık ve nettir. Kuaförler, abiye türban tasarım için ya bir oda ayırdılar ya da sadece türban tasarım yapan yerler açtılar. Sektör ise her zamanki gibi müşteri memnuniyeti önceliği olarak birbirinden farklı abiye türban modelleri ile hizmet vermeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir :   Kayra 2015 Eşarp & Çanta Koleksiyonu
abiye başörtü modelleri
abiye başörtü modelleri

Abiye başörtü yapımı için zamanı olmayan bayanlara ise öyle kolaylıklar sağlandı ki. Teknolojinin ilerlemesiyle nefes alan , kaymayan şallar ve eşarplar üretildi. Mıknatıslı eşarp ve şallar sayesinde iğnelerden yardım almadan şipşak eşarp ve şal bağlar olundu. Bunların yanı sıra hazır abiye türban adıyla kolaylıklar sağlayan türban modelleri çıktı piyasaya. Abiye başörtü modelleri 2016 oldukça farklı modellerle tesettürlü bayanların başını döndürdü. Abiye başörtü modelleri 2017 ise daha ne olabilir ki derken iğne gerektirmeden hemen başa geçirilmek suretiyle takılan eşarp ve şallara merhaba dedi bile. Yurt dışından ithal edilen özel eşarp ve şal kullanımı için üretilen bu nadide kumaşlar sayesinde kayma problemi olmadan, iğneye gerek duymadan ve terlemeden rahatlıkla başınızı kapatabilirsiniz. Pek çok tesettür moda tasarımcısı da kendi stil ve tasarımları ile tesettürlü bayanların olduğu kadar yeni kapanan genç kızların ya da kapanmayı düşünen bayanların işini kolaylaştıracak yenilikleri 2017 yılında da sunmaya devam edecektir.

abiye başörtü modelleri
abiye başörtü modelleri

Abiye başörtü modelleri, abiye elbiseye mutlaka uygun olmalıdır. Özellikle tesettürlü sade abiye elbiseler üzerine yapılan güzel bir abiye türban herkesi kendine hayran bırakabilir. Peki abiye başörtüsü nerelerde, hangi davetlerde yapılmalıdır?

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki; abiye türban modelleri başlarda sadece nişan, kına ve düğünlerde gelin kızların başlarına yapılırken, herkesin bir anda ilgisini çeken, bin bir çeşit modelleri yapılan  hatta tasarlanan bir sektör haline geldi. Böyle olmasının sonucunda da günümüzde bir düğünde gelin kızdan tutun da on yaşındaki türbanlı kızlara da abiye türban modelleri yapılmaya başlandı. Hal böyle olunca artık nerelerde yapılmalı’ dan ziyade hangi abiye elbiselere hangi abiye türban modeli yapılmalı diye bir soru sormak daha mantıklı olacaktır.

Gelin türban başı yapımı ve nasıl olmalı sorusunu şimdilik es geçerek konumuza devam edelim. Bu konu hakkında daha detaylı bir yazı yazacağım.

İlginizi Çekebilir :   Modanisa Siyah Şal Fiyatları ve Kombinleri

Bir düğüne davetlisiniz ve gelin de yakın arkadaşınız ya da yakın akrabanız; abiye başörtü modeliniz kesinlikle abiye elbisenize göre olmalı.

Bu yazı 27.09.17 tarihinde güncellenmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. […] Abiye türban ve abiye başörtü modelleri en çok aranan eşarp modelleri arasında yer alıyor. Özel gün ve davetlerde her bayan şık görünmek ve hatta farklı görünmek istiyor. Bunun için de abiye türban modellerini yakından takip ediyorlar. Biz de Eşarpmodelleri olarak sizleri tüm yeniliklerden haberdar etmek için sürekli çalışıyoruz. […]

  2. Ben kına gecesi için kuaföre gidicem ama kaç başörtü kullanılıyor bilmiyorum bilgi verirmisiniz

    • Buna en iyi cevabı kuaförünüz verecektir. Her kuaförün model yapışı farklıdır, o sebeple beğendiğiniz bir model varsa onun fotosunu kuaförünüze gösterebilirsiniz, bu şekilde size aynı modeli yapabilir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status