Abiye Elbiseye Uygun Abiye Tesettür Başı

Abiye Elbiseye Uygun Abiye Tesettür Başı

Tesettür abiye elbiselerde abiye rengine modeline ve üzerinde bulunan dantel, taş veya çeşitli aksesuarlara göre de abiye tesettür başı yapmak gerekir. Genel anlamda söylersek abiyeyle birebir aynı renklerde bir şifon şal ya da şifon eşarp bağlamak bütünlüğü sağlamak açısından daha güzel ve düzgün duracaktır. Ancak kimi tesettür abiye modellerinde zıt renkler ya da bir ton açık renkler de tercih edilebilir.

Altın çiçekli Abiye Tesettür Başı
Abiye Tesettür Başı

Genelde mor ve dantel kumaş ağırlıklı tesettür abiye elbisenin üzerine bir tesettür abiye türban başı yapılıyor. Multi şifon şal çift katlı kullanıldığı için iç gösterme gibi bir sorun teşkil etmiyor ve boyu da 2 metre olduğundan türban başı modeli yapmak kolay oluyor.

Abiye Tesettür Başı Nasıl Yapılıyor

Abiye Tesettür Başı Taşlı
Abiye Tesettür Başı Taşlı

Öncelikle bir kenarı oldukça kısa kalacak şekilde şalı başa yerleştirip çene altından iğne takılıyor. Sonra kısa kısım verev gelecek şekilde ayarlanıp başın üstünde sabitleniyor. Ve bir ince pile daha yaparak uzun kısma geçiliyor. Aynı verev şekil oradan da verilip iğne koyduktan sonra geri dönülerek pile elde ediliyor. Kalan kısım boynu da kapatacak şekilde dolandırılıp yine baş üstüne sabitleniyor. Yani başın üstünde ikişer pileli çapraz bir görüntü oluşuyor. Elbisenin dantelli kumaşından modelli bir kısım alınıp baş üstüne modeli bozmayacak şekilde konuluyor. Bu dantelli kısım yerine taç, çiçekli taç, taşlı taç, çeşitli aplikeler de kullanılabilir. Dikilmesi hem daha uzun süre sabit kalmasından ötürü hem de iğnelerin gözükmemesi açısından daha iyidir. İşte bu kadar. Abiye tesettür başı için illa ki kuaföre gitmek gerekmez.

Abiye Tesettür Başı Modelleri

çiçekli Abiye Tesettür Başı
Abiye Tesettür Başı

Abiye elbiseye uygun genelde abiye tesettür başı modeli kuaför tarafından karar verilebiliyor. Ancak aldığınız abiyenin rengine göre sizde bir seçim yapabilirsiniz. Abiye renginize göre seçim yapmanız bir kombin oluşturmanızı sağlamaz, ayakkabı ve çantayı da hesaba katmalısınız. Abiye tesettür başı modelini seçerken ayakkabı ve çanta rengini dikkate alabilirsiniz. Eğer abiye rengi ile aynı rengi seçmek istiyorsanız ya abiyenin yada abiye tesettür başının taşlı, şık olmasına dikkat edin. Bu şekilde güzel bir kombin oluşturabileceğinizi düşünüyorum.

( son güncelleme : 10/10/2017 )

İlginizi Çekebilir :   Setrms 2016 Abiye Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status