Balerin Topuz Modelleri 2019

Balerin Topuz Modelleri 2019

Balerin topuz modelleri yapmak oldukça basit. Kolay yapılabilen topuz modelleri olduğundan dolayı birçok bayanın da tercihi haline geldi. Yapımı çok kolay ve şık elegan görüntü vermekte. Balerin topuzlarını spor kıyafetlerinizle yada düzenli yaptığınızda ise abiye elbiselerinizle de kullanabilme imkanınız bulunmakta.

 

Balerin topuzu en pratik şekilde yapabilmeniz için tuhafiye dükkanlarında satılan topuz süngerleri bulunmakta. Topuz süngerleri kabarık süngerden yapılmış çember şeklindedir ve fiyatları çok uygundur. Çok güzel ve şık bir görüntüye hakim olmak için sadece topuz süngeri almanız yeterli olacaktır.

 

Balerin Topuz Modeli Nasıl Yapılır

 

 

Balerin topuzu yapabilmek için saçların çok uzun olmasına gerek yok. Kısa saçlar içinde balerin topuzu süngerleri satılmakta. Saç kısalığı çene hizasında düz kesim olduğunda bile bu çok güzel topuzlardan yapma imkanınız bulunmakta.

 

Balerin Topuz Modeli
Balerin Topuz Modeli

Şimdi size en güzel ve en pratik yapılan balerin saç topuz modelini anlatalım, saçlarınız temiz olmalı ve iyice taranmış olmalı ki saçlarımızı daha iyi şekillendirelim. Topuzun nerede olacağına karar verdikten sonra (ensede, yanda yada tepede) saçlarınızı at kuyruğu modelinde toplamalıyız.

Balerin Topuz Modelleri
Balerin Topuz Modelleri

Topladığımız lastik toka ince ve sağlam olmalı ki bizi rahatsız etmesin. Sıkıca topladıktan sonra saçlarımıza çember şeklindeki topuz süngerinin içinden geçirip saçımızın bağladığımız kısıma ince tokayla sabitlemeliyiz. Saçlar ikiye ayrılmalı bir tutamı aşağıya bir tutamı da yukarıya doğru olmalı.Saç süngerin üzerine yayılmalı ve ince lastik tokayla çemberi de içine alacak şekilde bağlanmalı.

kızıl Balerin Topuz Modelleri
kızıl Balerin Topuz Modelleri

Saçlar uzun ise geride saçak halinde kalan saçlarımızı kendi etrafında kıvırıp daha sonra topuzun etrafına dolamalıyız. Bunu iki parça halinde de yapabiliriz.

karışık dalgalı topuz modeli
karışık dalgalı topuz modeli

Aşağıda sizlerinde hoşuna gidebileceği pratik ve çok şık balerin topuzlarını göstermeye çalıştık ve kısaca anlattık. Şimdi bu topuz modellerini çok beğendiyseniz ve evde de balerin topuzu yapmak için süngeriniz yok ise diz altı çorabınız var ise bununla da sünger yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   Tekbir Giyim 2015 Öğretmenler Günü Kampanyası
taçlı Balerin Topuz Modelleri
taçlı Balerin Topuz Modelleri

Nasıl mı; çorabın tekini ayağınıza giyin ve lastik kısmından aşağıya doğru kıvırın,sıkıca olsun. Bilek kısmında kıvırma işlemi bitecektir. Şeklini hiç bozmadan ayağınızdan çıkarın ve ayak uç kısmını kesin.

büyük Balerin Topuz Modelleri
büyük Balerin Topuz Modelleri

 

Bu yazımızda balerin topuz modelleri hakkında bilgilendirmede bulunduk, aşağıda ki galeriden tüm modelleri inceleyebilirsiniz, ayrıca bunla ilgili olarak balerin topuz nasıl yapılır ile ilgili birde video yayınladık.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status