Büyük Eşarp Bağlama Tekniği

Büyük Eşarp Bağlama Tekniği

Eşarp bağlama teknikleri ve eşarp bağlama modelleri o kadar fazla ki; bunlardan en çok gerçek tesettüre uygun olanı saçlarının tek teli görünmeyecek şekilde başı örtmek ve omuzları da içine alacak kadar boyundan göğüs altına kadar büyük bir başörtüsü kullanmak. Yazımın sonunda sizlere büyük eşarp bağlama tekniği ile ilgili uygulama videosu yayınlayacağım.

Büyük Eşarp Bağlama
Büyük Eşarp Bağlama

Deve hörgücü topuzundan bonesiz bağlayarak saçların görünmesine, boynu açıkta bırakacak şekilde şal bağlamaktan küpe takarak onları gösterecek bir şal bağlama modeline kadar tüm eşarp ve şal bağlama modelleri, “tesettür modası” adı altında yapılan şeylerdir. Gerçek tesettürle alakası olmayan bu bağlama çeşitleri günümüzde maalesef oldukça fazlaca gördüğümüz bağlama şekilleridir.

Büyük eşarp bağlamak omuzlardan göğüs altını da kapsayacak şekilde olursa ve üzerine giyilen kıyafetler vücut hatlarını belli etmeyecek genişlikteyse, saçının teli görünmüyor ve topuzu baş hizasından büyük toplanmadıysa, işte gerçek tesettüre yaklaşmış demektir. Yaklaşmış diyoruz çünkü tesettür sadece örtünme olarak düşünülemez, gözlerin, kulakların, ağzın da tesettürü vardır. Allah (c.c) gerçek tesettüre girip razı olacağı kullarından eylesin hepimiz (amin).

Büyük Eşarp Bağlama Tekniği İncelemesi

Büyük Eşarp Bağlama Modelleri
Büyük Eşarp Bağlama Modelleri

Bu yazımızda büyük eşarp bağlama modeline yer veriyoruz. Videonun sonunda omuzlardan aşağı inmeyen bir model ortaya çıksa da siz örterken omuzlardan göğüs altına kadar sarkıtarak daha uygun ve güzel bir bağlama modeli yapabilirsiniz.

Bu yazımda verdiğim büyük eşarp bağlama tekniği uygulamasının yanı sıra diğer eşarp bağlama modellerimizi de görebilirsiniz. Bu modeller her yaşa uygun olarak seçilmiş olup beğendiğiniz modeli kendinizde uygulayabilirsiniz. Sizler için seçtiğim bu modelleri aşağıda linkler halinde veriyorum ilginizi çekenlere tıklayabilirsiniz.

Reyhan Turhan Türban Bağlama Şekilleri için Tıklayınız

Pileli Şal Nasıl Yapılır Şal Bağlama Yöntemleri

Akıllı Eşarp Bağlama Yöntemi için Tıklayınız

Klasik ve Kolay Şal Bağlama Video için Tıklayınız

Tesettür Düz Büyük Eşarp Modelleri için Tıklayınız

Büyük Eşarp Bağlama Tekniği Uygulaması

Büyük Eşarp Bağlama Tekniği
Büyük Eşarp Bağlama Tekniği

Büyük eşarp bağlama modeli için isterseniz boyutları büyük bir eşarp kullanabilir ya da elinizdeki kare eşarbı üçgen yaparken küçük bir üçgen yaparak büyük eşarp bağlayabilirsiniz. Bone, eşarbın başınızın üstünden kaymasını engelleyerek daha düzgün durmasını sağlayacaktır. Başörtüsünü çene altından bir iğne yardımıyla sabitleyin. Eşarbı büyük tuttuğunuz için iki ucu da uzun olacaktır. Bir ucunu çapraz gelecek şekilde omuzdan iğneleyin. Ve geriye kalan ucu da çapraz olacak şekilde başınızın üstüne doğru iğneleyin. Aslında iki ucu da omuzlardan çapraz olarak sabitleyerek bağlayabilirsiniz. Böylece hem omuzlar hem de göğüsler kapanmış olur.

İlginizi Çekebilir :   Levidor Eşarp Modelleri 2017

Büyük eşarp bağlama modeli oldukça basit bir bağlama yöntemidir. İnşallah yardımcı olabilmişizdir. Bu yazımızda büyük eşarp bağlama tekniği uygulamasını anlatmaya çalıştık. Büyük eşarp bağlama modeli videosunu aşağıda yayınlıyoruz umarım beğenirsiniz, diğer modellerimizi üstte verdiğimiz linklerden inceleyebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status