Dağınık Topuz Yapımı

Dağınık Topuz Yapımı

Dağınık topuz bayanların çok tercih ettiği modellerden birisidir. Çünkü, salaş görünümü aynı zamanda romantik duruşu ile daha sıkı ve düz topuzlardan daha değişik bir hava katıyor. Bu yazımızda açıklamalı olarak dağınık topuz yapımı ve aşamalarını anlatacağız.

Dağınık topuzları evde çok kolay yapılabilen topuz modellerinden birisidir. Saçınızın uzunluğuna veya kısalığına göre değişik şekillerde verebileceğiniz bu modelleri ister günlük hayatta ister özel bir günde kullanabilirsiniz. Dağınık topuz yapımı için ihtiyacınız olan şeyleri aşağıda verdim.

dağınık topuz yapımı
dağınık topuz yapımı

 

 

Dağınık Topuz Yapımı (Aşama Aşama Görseller ile)

 Dağınık topuz yapmamız için ilk olarak gerekenler tel toka, lastik toka, kuru şampuan ve saç spreyidir. İlk olarak kuru şampuan ile saçımızı kurulayalım daha sonra saçımızı aşağıda ki görselde ki gibi tutalım.

Tabii tüm saç modellerimizde de olduğu gibi dağınık topuz da da bir çok şekil vardır. Ben de sizlere bunları araştırdım ve de sizlerin kolay bir şekilde evde bile yapabileceğiniz veya beğenerek resmini kuaförünüze gösterip yaptırabileceğiniz modelleri bulmaya çalıştım.

saçı ucundan tutup kıvırın
saçı ucundan tutup kıvırın

 

Saçı görselde ki şekilde ucundan tutup, ucundan başlayarak aşağıya doğru kıvırıyoruz. Daha sonrasında ki işlemi aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

daha sonra etrafında kıvırındaha sonra etrafında kıvırın
daha sonra etrafında kıvırın

Daha sonra oval olarak etrafında kıvırıyorsunuz ve lastik toka ile saçınızı sabitliyorsunuz.

daha sonra etrafında kıvırındaha sonra etrafında kıvırın
daha sonra etrafında kıvırın

 

Daha sonrasında saçımızın iki yanını tel tokalar ile sabitliyoruz.

saçın yan kısımlarına tel toka ekleyin
saçın yan kısımlarına tel toka ekleyin

Son işlemde ise saçımıza saç spreyi sürüyoruz, rüzgarda dağılmaması adına gayet güzel bir işlemdir. Dağınık topuz gerek kolay yapımı olsun gerekse uzun süreli kullanımı olsun size çok güzel bir seçenek sunacaktır. Fotoğraflardan anlamadıysanız videomuzu izleyebilirsiniz. Videomuz da tüm adımlar açıkça görülmektedir. Şimdiden iyi seyirler dilerim. 

Dağınık topuz modeli saç rengine göre de farklılık gösterebilir. Sizlerde iyi bilirsiniz ki açık renkli saçlarda yapılan bu işlemler çok daha iyi gösteriyor. Tabii koyu renkli saçlarında ayrı bir asaleti vardır. Dağınık topuzun çoğunun maşa yapıldığından sonra yapıldığına dikkat çekmekte fayda vardır. Aşağıda verdiğimiz videodan işlem adımlarını görebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir :   Kayra Giyim 2015-2016 Sonbahar Kış Koleksiyonu

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status