En Sık Yapılan Tesettür Giyim Hataları

En Sık Yapılan Tesettür Giyim Hataları

Tesettür giyim denilince kadınsı, zarif ve şık kombinler akla geliyor. Modanın eşsiz güzellikteki unsurlarından yararlanan tesettür giyim parçaları, şüphesiz ki her kadına oldukça fazla yakışıyor. Tesettür giyimin sıradanlıktan çok uzakta modern ve şık görünüme sahip parçaları bir araya gelerek kusursuz kombinleri ortaya çıkarıyor. Ancak her giyimde olduğu gibi tesettür giyim kombinlerinde de hatalar meydana geliyor.

Modanın değişen ve gelişen unsurları, giyimlerde hataların yapılmasına neden olabiliyor. Tesettür giyimde de ortaya çıkan bu hatalar kimi zaman moda kurbanlığından kimi zaman ise yanlış parçaların kullanımından kaynaklanıyor.

Tekbir Giyim 3

Tesettür Giyim Hataları,

Bonesiz Eşarp Kullanmak

Tesettür giyimdeki en sık yapılan hatalardan biri bone kullanmamak oluyor. Bone takılmadan bağlanan eşarp ve şal modelleri, yeterince düzgün ve orantılı durmamakla birlikte kayma da yapabiliyor.

Büyük Topuzlar Yapmak

Eşarp ve şalların altına topuz yapmak, çoğu kadının tercihi oluyor. Ancak bu topuz modelleri, gereğinden fazla büyük yapıldığında hoş bir görünüm sergilemiyor.

Refka Yeni Koleksiyon 1

Yalnızca Koyu Renkleri Kullanmak

Tesettür giyimin koyu renklerden oluşması düşüncesi, genç giyim unsurları ile sona eriyor. Koyu renkleri kullanmak elbette ki oldukça şık bir görünüm sergiliyor, ancak bu bir gelenek haline dönüştürülmemeli.

Bol ve Dar Parçaları Doğru Seçememek

Her giyimde olduğu gibi tesettür giyimde de salaş modeller, dar jean pantolonlar ve bol kesim elbiseler moda oluyor. Bu parçaların doğru biçimde kombin edilmesi oldukça önemli.

 

İlginizi Çekebilir :   Eşarbınız Gerçek İpek mi?
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status