En Sık Yapılan Tesettür Giyim Hataları

En Sık Yapılan Tesettür Giyim Hataları

Yazın sıcak günlerinde ince giyinip rahat etmek ve aynı zamanda da şık olmak isteyen tesettürlü bayanlar bazı giyim hatalarına düşebiliyor. Sıcak yaz günlerini geride bırakıp serin havalara geçiş yapmaya hazırlandığımız bu günlerde sıcak havalar ile birlikte giyim hatalarını da geride bırakmalıyız.

Tesettür giyimde yapılan hatalar muhafazakar çizgiden uzaklaştırırken, ortaya şık olmayan kombinler de çıkarabiliyor. Peki farkına varmadan yapılan bu giyim hataları nelerdir?

Tesettür-Giyimde-Yapılan-Hatalar-17-470x359

İç Gösteren Kumaşlar

Yaz aylarında sıcak havaların bunaltıcılığı karşısında hepimiz ince ve iç gösteren kumaşlardan oluşan kıyafetlere yöneliyoruz. Bu yönelim yaptığımız en büyük hatalardan biri oluyor diyebiliriz. İncecik kumaşlardan oluşan  elbiseler, etekler, gömlekler, pantolonlar ve şalları tercih etmek elbette ki en büyük hakkımız. Fakat bu ince kumaşların iç göstermesi hem tesettür giyime hem de şıklığa uygun olmuyor. Kıyafetlerin iç göstermesi ve astarsız olması büyük bir görünüm hatası oluşturuluyor.

Bilekleri Açık Bırakan Parçalar

Son zamanlarda moda olan pantolon modellerinin hem dar hem de bol olanlarında bilekleri açık kesimler görüyoruz. Her bayanın dolabında bulunan kısa ve bilekleri açık pantolon modelleri, tesettür giyimde de oldukça kullanılıyor. Fakat bu modellerin kısalığı dikkatli bir biçimde seçilmelidir. Pantolonların bilekten yukarıda olması, tesettürlü bayanlar için şık ve doğru bir seçim olmuyor. Pantolon modellerinin yanı sıra etek ve elbise modellerinin de bilekleri fazla açıkta bırakması, tıpkı pantolonlarda olduğu gibi hoş bir görünüm yaratmıyor.

kısa

Kısa Tunik ve Bluzlar

Yılın modası olan kısa bluz ve tunikler, etekler ve yüksek bel pantolonlar ile kullanılmak üzere bayanlara sunuluyor. Bu bluzlar ve tişörtler, tesettür giyim için uygun olmayan parçalar arasında yer alıyor. Tesettür giyimde bu kısa bluz ve tuniklerin yerine daha uzun modeller tercihe edilmelidir.

İlginizi Çekebilir :   Gülsoy Parlak Şal Modelleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status