Eşarbınız Gerçek İpek mi?

Eşarbınız Gerçek İpek mi?

Tesettürlü bayanların vazgeçilmezi, başımızın tacı eşarplar günümüzde çeşit çeşit kumaşlardan üretiliyor. En fazla tercih edileni ise rahatlığı, kullanım kolaylığı ve yumuşaklığı nedeniyle ipek eşarplar oluyor. Peki eşarbınız gerçek ipek mi, bunu anlamanın yolu nedir bu yazımda bu konulara değineceğim.

Eşarplar genelde Çin’den getirildiği için eşarbın gerçekten ipek mi olduğunu anlamakta zaman zaman güçlük yaşayabiliriz. En altta verdiğim video ile eşarbın ipek olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Eşarbınız Gerçek İpek Mi Nasıl Anlaşılır

Ipek Kumaş Nasıl Görünür
eşarbınız gerçekten ipek mi

İpek kumaş en çok tercih edilen kumaşların başında gelmektedir. Çünkü tamamen doğal bir kumaştır. Gerçek ipeğin en önemli artısı doğal protein ipliklerinden oluşmasıdır. İpek kumaşın en önemli özelliği deriye sürtündüğünde ve deriye temas ettiğinde nemlendirici etkisi yaratması olmakla beraber, kumaş olarak çok kaliteli durmaktadır. İnsan cildinde belli bir nem oranı vardır ve gerçek ipek bu nemin korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu özellikleri doğal eşarplar ve hakiki ipek eşarplarda bulabilirsiniz.

İşte bu yüzden bu önemli konu hakkında sizleri bilgilendirmek istedik. Eşarbınız gerçek ipek mi sorusunun cevabını vereceğiz. İpek bir eşarba dokunduğunuzda bir yumuşaklık hissedersiniz.

Eşarbınız Gerçekten Ipek Mi
eşarbınız gerçekten ipek mi

Eşarbınız Gerçek İpek Mi İpuçları

  • İpek ipliği yandığında içeriğinde protein içerdiğinden dolayı saç yanığı gibi kokar. Buradan anlamanız mümkündür.
  • El dokuması ipek ise düzensizlikler ve düğümlerden kaynaklı hatalar gözlenebilir, bunlar ipeğin doğal oluşundan kaynaklıdır.
  • İpek ipliği yanmaya başladıktan sonra alevi söndürmek için üflerseniz , yanmaya devam etmez tıpkı saç yanığı gibi yumuşak alev rengi kül bırakır.
  • Suni ipek yakıldığı zaman siyah bir duman çıkarması ile bilinir. En önemlisi alev üfleyip söndürülmeye çalışılsa dahi yanmaya devam eder. Kesinlikle kül bırakmaz ve yanan yer sertleşir.

15 Adet Resimli Eşarp Bağlama Modelleri için Tıkla

Suna Yurtalan Eşarp Bağlama Stili

Şalı Eşarp Gibi Bağlamak için Tıklayınız

Yaşa Göre Eşarp Bağlama Stilleri

Kolay Eşarp Bağlama Teknikleri Video

Peki aldığımız bir eşarbın gerçek ipek eşarp olup olmadığını nasıl anlarız? Eşarbınız gerçek ipek mi aşağıda ki videodan da ulaşabilirsiniz. Lütfen bu konuda bilginiz varsa paylaşmaktan çekinmeyin, üstte verdiğim linklerden şal bağlama modellerini inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   Tilla Silk Eşarp Desen Tasarım Yarışması

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status