Eşarp Aksesuarları için 12 Harika Fikir

Eşarp Aksesuarları için 12 Harika Fikir

Eşarp aksesuarları düzende tutmak için birbirinden güzel 12 adet fikir vereceğim. Özellikle odanızda eşarpları ve tesettür kıyafetlerinizi kolayca düzene sokacak bir kaç aksesuar, işinize çok yarayacak.

Evinizde bir çok eşarp bulunmaktadır. Bu eşarpları rengine yada modeline göre düzenlemek istediğinize eminim, fakat bir türlü fırsatınız olmamıştır. Yeterli yeriniz de olmayabilir, bu yazımda çok basit fikirlerle eşarpları nasıl düzene sokacağınızı anlatacağım.

Eşarp yerinizi yoksa size çok sıkıntı verir, bir yere sığdıramazsınız, sığdırdınız diyelim bu sefer çok dağınık olacaktır.

Eşarp Aksesuarları Nasıl Organize Edilir?

Eşarp aksesuarları depolamanız için en iyi çözümlerimizi bu bölümde sunacağız. Eşarpları modellerine göre ve renklerine göre ayırabileceğiniz ve yerden tasarruf edeceğiniz bu kolay fikirler sayesinde gardırobunuz da yer de açılmış olacak.

1. Duvar Cebi Eşarp Aksesuarları

Eşarp Aksesuarları Için 12 Harika Fikir

Aslında eşarp aksesuarları duvar cebi ilk olarak saat, kravat, çorap için tasarlansa da gayet güzel bir şekilde eşarp içinde kullanılabilmektedir. Fotoğrafta da gördüğünüz üzere eşarplar için çok güzel bir düzenleme aracıdır. Eşarpları böylece çeşit, renk bakımından gruplama imkanı bulabilirsiniz.

2. Sürüklenebilir Kravat Askısı

Eşarp Aksesuarları Için 12 Harika Fikir 2
Eşarp Aksesuarları

Küçük bir alandan büyük bir verim almak istiyorsanız, sürüklenebilir kravat askısı tam size göredir. Sürüklenebilir kravat askısı bildiğiniz üzere gardıroplarda erkekler için bulunur, fakat eşarp içinde kullanılabilir. Bu sayede eşarp renklerinizi daha rahat bir şekilde görüp, seçiminizi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eşarp aksesuarları içerisinde en kullanışlı olanlardan biridir.

3. Eşarp Kutusu

Eşarp Aksesuarları Için 12 Harika Fikir 3

Bu kutuyu dolabınıza yada dolabınızdan ayrı bir yere koyabilirsiniz. En kısa ve kolay çözümlerden birisidir. Böylelikle gardırop yada bir eşya satın almanız gerekmez, direk eşarp kutusuna koyup, eşarpları organize edebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey boş ve geniş bir kutu, bu kutu ayakkabı kutusu da olabilir. Bütün eşarpları katlayın ve içerisinde düzenli bir şekilde yerleştirin, yatağınızın altına da koyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   Kayra Giyim 2015-2016 Sonbahar Kış Koleksiyonu

4. Havlu Askısı

Eşarp Aksesuarları 4
Eşarp Aksesuarları

Normal havlu askısı çok güzel bir eşarp aksesuarları olabilmektedir. Yine bu da eşarpları organize etmek için ucuz bir seçenektir. Havlu askısının en güzel yanı eşarpları katlamak, sıkıştırmak zorunda kalmazsınız. Eşarplar bu şekilde hava alacaktır.

5. Kapı Askısı

Eşarp Aksesuarları 2
Eşarp Aksesuarları

Kapı askısı da yine eşarpları düzene sokmanız için çok güzel bir yoldur. Bu şekilde de eşarpları bir sıraya sokabilirsiniz, favorileri ilk sıraya koyabilirsiniz.

6. Duş Yüzüğü Eşarp Aksesuarları

Eşarp Aksesuarları 3

Bu çok yaratıcı bir fikir olmakla beraber bir o kadar da kolaydır. Yüzük aparatlarını elbise askısına asıp bu fikri uygulayabilirsiniz. Duşa kabinlerde bulunan perdenin ucunda ki yüzüklerden alıp bu fikri rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu şekilde bir kullanımda eşarpları katlamaya gerek kalmamaktadır. Eşarpları kolayca yerleştirebilir, ihtiyaç duyulduğunda çekip alabilirsiniz.

7. Eşarp Askılığı

Eşarp Aksesuarları 5

Bu yöntem maliyetli olması sebebiyle pek tavsiye etmediğim bir yöntemdir. Kapı yanında ki askılık gibi yatak odanıza sırf eşarpları asmak için bir askılık yaptırabilirsiniz.

8. Pantolon Askısı

Eşarp Aksesuarları 9

Pantolon askılarını daha önce görmüşsünüzdür. Bunu belli başlı yerlerden tedarik edebilirsiniz. Yine bu yöntem de kolay ve maliyetsiz bir yöntemdir.

9. Havlu Tutacağı ve Duş Perde Halkaları

Eşarp Aksesuarları 8

Bu yöntem çok maliyetli olmasa da uzun vadede güzel bir çözümdür. Havlu tutacağı ile birlikte duş perde halkaları takılarak kullanılmaktadır. Gayet pratik ve kolay bir çözümdür. Bu şekilde gardırobunuz da yer kaplamaz ve eşarplar hava alır.

10. Elbise Askılarına Eşarp Bağlama

Eşarp Aksesuarları 10
Eşarp Aksesuarları

Bu yöntemi geniş gardırobu olanlara tavsiye edebilirim. Foto da gördüğünüz gibi kıyafetlerinizin altına o kıyafet renkleri ile eşleşen eşarbı koyuyorsunuz. Yine bunun için bir askılık gerekiyor, bu sebeple tavsiye etmiyorum.

11. Çekmeceler için Mini Kaset

Eşarp Aksesuarları 12

Yine bu aparatı IKEA gibi mağazalardan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çok pratik bir yöntemdir, bu aparatı çekmeceye yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Fakat burada sorun boş bir çekmece gerekliliğidir. Yani odanız tam dolu ise bunu yapma imkanınız yok, geniş bir yeriniz yada boş çekmece varsa bu yöntemde çok kullanışlıdır eşarp aksesuarları arasında.

İlginizi Çekebilir :   Tekbir 2016 Yaz Koleksiyonu

12. Eşarp Askılığı

Eşarp Aksesuarları 34
Eşarp Aksesuarları

Yine bu aksesuarı IKEA’da gördüm fakat başka bir yerden de tedarik edebilirsiniz. Çok kullanışlı bir modeldir. Yer olarak da sizi sıkıntıya sokmaz gardırobunuza rahatlıkla koyabilirsiniz.

Eşarp aksesuarları ile ilgili sizlere birde video sunmak istiyorum. Tüm soru ve önerilerinizi yoruma yazabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status