Eşarp Atacı

Eşarp Atacı

Eşarp bağlarken eşarbın yapısına zarar vermeyecek metaryallar kullanmak gerekir. Eşarp iğneleri, toplu iğneler, çatal iğneler, eşarp mıknatısları ve eşarp atacı bunlardan bir kaçıdır. Bu yazımda son zamanlarda çok kullanılan eşarp atacı hakkında yazacağım. İşte eşarbın düzgün durması ve kaymaması için çeşitli metaryeller ya da aksesuarlar kullanmalısınız.

Eşarp Atacı Neden Kullanılır

Demir Eşarp Atacı
Demir Eşarp Atacı

Eşarp atacı aslında eşarp iğnesine alternatif olarak piyasaya sürülmüştür. Eşarp iğneleri ile çok sorun yaşıyorsanız, eşarp atacı tercih edebilirsiniz. Eşarp iğnesi kullanırken mutlaka elinize battığı yada boynunuza battığı olmuştur. Bu tip şikayetlere çözüm olarak üretilen eşarp atacı modellerini bu yazımda vermeye çalıştım.

Demir Görünümlü Eşarp Atacı

Özellikle ipek eşarba takılan toplu iğneler iz bırakabiliyor. Tesettürlü bayanların neredeyse tamamı ipek eşarplarında iz görmek istemiyor.  Bunun için de eşarp mıknatısların faydalanmak istiyor. Ancak eşarp mıknatıslarının da manyetik alan oluşturduğu için yararından çok zararı vardır. Bu yüzden eşarp ataçlarından yararlanmak en iyisidir. Eşarp tokası da denilen bu eşarp aksesuarının iğne gibi sivri yeri olmadığından iz bırakmaz, Kolaylıkla takılıp çıkarılır.

Eşarp Atacı Nasıl Kullanılır

Renkli Eşarp Atacı

Eşarp atacı kullanımı aksesuar olarak da çok farklı görünmektedir. Bir çok modeli bulunan eşarp ataçlarının güllü, pırlantalı modelleri mevcuttur. Dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz. Aşağıda bir çok farklı modeli galeride bulabilirsiniz.

Güllü Eşarp Atacı

Pırlantalı Eşarp Atacı

Çok pratik bir kullanımı olan eşarp atacı, eşarplarınızı iliklerken iğne kullanmamanızı sağlayarak pratik bir kullanım oluşturur. En önemli avantajı ise eşarp atacı ile ipek eşarplarda oluşan iğne izidir. Eşarp atacı kullanarak bu çileye de son verebilirsiniz. İğne izlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Tesettür Söz Nişan Baş Nasıl Yapılır? için Tıklayınız

Şal Takma Modelleri Nelerdir Tıklayınız

Pliseli (Pileli) Şal Modelleri için Tıklayınız

Tesettür Düz Büyük Eşarp Modelleri için Tıklayınız

Üstte verdiğim linklere tıklayarak diğer verdiğim konulara da bakabilirsiniz. Sitemizde eşarp bağlama modelleri ile bir çok konu bulunmaktadır. Bu konulara üstteki linklerden ulaşmanız mümkündür. Bu konulardan eşarp bağlama ve şal bağlama modellerini görebilirsiniz.

( son güncelleme : 12/10/2017 )

İlginizi Çekebilir :   20'li Yaşlara Özel Eşarp ve Şal Tasarımları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status