Eşarp Bağlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşarp Bağlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşarp ve şal bağlarken kusursuz bir görünümde olması, yüz ile uyum sağlaması için dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunur. Bu unsurlara dikkat edildiği ve uygulandığı takdirde bağlanan eşarp orantılı ve düzgün bağlanmış olacaktır.

şal

Eşarp Bağlamanın 5 Önemli Adımı

1. Adım: Eşarp Kumaş Seçimi

Eşarbınızın başınızda kusursuz görünmesi için en önemli unsur elbette ki eşarbın sahip olduğu kumaşıdır. Seçeceğiniz eşarbın kumaşı kaliteli ve doğal olmalıdır. Etiketinde % 100 ipek veya pamuk yazan eşarplar, kullanımı en doğru parçalardır.

2. Adım: Eşarp Renk Seçimi

Seçtiğiniz eşarbın rengi ve deseni oluşurduğunuz kombin için önemlidir. Desenli bir kıyafet giydiğinizde düz renkteki eşarpları, sade bir kıyafet tercihinizde ise desenli eşarpları kullanabilirsiniz. Cilt tonunuz da eşarp seçimini etkiler. Cildinizin rengine göre eşarp renkleri tercih etmeye çalışın.

şal2

 3. Adım: Eşarp İçin Topuz Yapımı

Bağladığınız eşarbın  kusursuz görünmesini sağlamak için saçınıza yaptığınız topuz çok önemlidir. Güzel ve düzgün bir topuz, eşarbın duruşunu da kusursuz kılacaktır. Topuz tokalarını kullanarak, oldukça tepeden orantılı topuz modelleri oluşturun.

4. Adım: Eşarpta Bone ve İğne Kullanımı

Eşarbı en iyi biçimde ve doğru orantılarda bağlamak için bone ve iğne kullanmalısınız. Bone, saçınızın görünmesini engellerken eşarbın kayıp düşmesini, yamuk durmasını vb durumları da engeller. Taktığınız bonenin üzerine eşarbı bağlayın ve doğru orantılar için bir kaç küçük iğneden destek alın.

5. Adım: Yüz Şekline Uygun Eşarp Bağlama

Yüz şekliniz eşarp bağlamada en önemli unsurlardan biridir. Yüz şeklinizi doğru algılamalı ve buna uygun olarak resim ve videolardan yardım alarak uygun eşarp bağlama yöntemini bulmalısınız. Yüz şekline göre eşarp bağlanması, kusursuz bir görünüm oluşturur ve eşarbın size oldukça fazla yakışmasını sağlar. Aksi takdirde eşarp, yüzünüzün şekli ile uyum sağlamayacağı gibi şık bir görünüm de oluşturmayacaktır.

İlginizi Çekebilir :   Yeni Sezonun 5 Temel Parçası

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status