Eşarp Bağlarken Hata Yapmayın

Eşarp Bağlarken Hata Yapmayın

Eşarp bağlama şekilleri ve püf noktaları bulunsa dahi her gün onlarca hata yapılıyor ve eşarplar yanlış biçimde bağlanıyor. Tesettürlü bayanlar, moda olan stilleri oluşturmaya çalışırken yüz şekline uymayan, hoş görünmeyen eşarp bağlama yöntemlerini kullanabiliyor. Bu hatalar farkında olarak veya olmayarak yapılabiliyor. Peki bu hatalar nelerdir ve hatalardan nasıl uzak durulur?

Boynunuz Kapalı Olmalı

Şal ve eşarp bağladıktan sonra boyun kısmının görünmesi tesettüre uymadığı gibi hoş bir görünüm de yaratmıyor. Baştan aşağı tesettür giyime sahipken, boynun görünüyor olması hem şıklığı hem de modernliği yok eder. Şıklık açısından olumsuz olan bu görünüm muhafazakarlığa da uymuyor.

Şal-Eşarp-Bağlama-Hataları-3-470x376

Bonenin Fazla Görünmemesine Özen Gösterin

Eşarp ve şalların kaymadan durması ve saçın görünmemesi için her tesettürlü bayan bone kullanır. Bonenin görünmesi, oluşturulan kombine uyum sağlamazken yüz şekli için de dezavantaj yaratıyor. Eşarp ve şalı geriden bağlayarak boneyi göstermek şıklığı ve zarifliği geri planda bırakıyor. Kullanılan renkli boneler ise durumu daha da kötüye sürüklüyor. Bone kullanırken genel olarak siyah, beyaz, ten rengini tercihiniz olsun ve eşarbı bağlarken de bone ile arasında bir santimden fazla olmamasına özen gösterin.

Mutlaka İğne Kullanın

Eşarbın veya şalın düzgün durmaması, orantılı olmamasının sebebi iğne kullanmamak oluyor. Eşarbın düzgün durması, kaymaması ve düşmemesi için mutlaka iğneler ile destekleyin. Böylelikle şıklığınızdan ödün vermeyeceksiniz.

Şal-Eşarp-Bağlama-Hataları-8-470x359

Çok Yüksek ve Büyük Topuzlardan Kaçının

Eşarp ve şalların topuz yapılan saçta her zaman daha güzel ve şık durduğu kesin. Fakat bunu abartmak da şıklığa ters düşüyor ve ortaya göze batan bir görünüm çıkıyor. Yaptığınız topuzlarda büyüklük ve yükseklik ölçüsünü tutturmak şart. Topuz tokası kullanarak ideal boyutlarda ve ideal yükseklikte bir topuz modeli oluşturabilirsiniz. Böylelikle rahatsız etmeyen şık bir görünüm oluşturacaksınız.

İlginizi Çekebilir :   20'li Yaşlara Özel Eşarp ve Şal Tasarımları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Ya niye hiç bir yerde iğne takma modelleri yok 12 yaşındayım yeni kapandım ve iğnemi yapamıyorum hiç bir yerde de yok ?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status