Eşarp Topuz Tokası

Eşarp Topuz Tokası

Eşarp yapmadan önce düzgün durması ve kaymaması için yapmanız gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle saçınızın sizi rahatsız etmemesi ve bone ve eşarbın altından çıkmaması için sıkıca bağlayın. Daha sonra kısa ve az saçlar için bonenin içine dolgunluk vermesi için eşarp topuz tokası takmanız iyi olacaktır. Buradan kesinlikle deve hörgücü gibi topuz bağlama gibi bir şey aklınızda canlanmasın, eşarp topuz tokası yardımcı bir aksesuar olarak anlattık.

Eşarp Topuz Tokası Nasıl Kullanılır

Mavi Eşarp Topuz Tokası
Eşarp Topuz Tokası

Eşarp topuz tokası, bonenin saçla dolduramadığı boşluğu kapatan yardımcı aksesuardır. Takı toka satan bujiterilerden temin edilebileceği gibi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Eşarp topuz tokasını evde yapmak için kadife ipe ihtiyaç vardır. Zincir çekilip yuvarlak elde edilir. Sonrasında kurtcuklar şeklinde ipler bırakılarak topuz tokası örülür. Çok farklı şekillerde ve farklı kabarıklıkta yapmak için kurtcukları fazla tutmak yeterlidir. Yazı sonunda detaylı olarak uygulamasını bulabileceğiniz bir video verdim.

Eşarp Topuz Tokası ile Şalın İç Topuzunu Yapmak Uygulamalı Anlatım

Eşarp Topuz Tokası çeşitleri
Eşarp Topuz Tokası çeşitleri

Yalnız bir noktaya değinmeden geçemeyeceğim. Eşarp topuz tokası kesinlikle deve hörgücü diye nitelendirilen topuzlardan yapmak için kullanılmamalıdır. Başın üst tarafı doğrultusunda olması gerekir. Aksi takdirde Peygamberimiz(sav) in hadisi şerifini göz ardı etmiş oluruz.

Eşarpta ki topuz hakkındaki hadis i şerif;

“Ateş (cehennem) ehlinden iki sınıf vardır, henüz onları görmedim. (Birinci sınıf) Yanlarında sığır kuyruğu gibi bir şeyler taşıyıp onlarla insanlara vuran kimseler (İkincisi) Giyinmiş çıplak kadınlar ki, bunlar Allah’a taatten (itaatten) dışarı çıkmışlardır. Bunlar (hem kendileri baştan çıkmıştır), hem de başkalarını baştan çıkartırlar. Başları deve hörgücü gibidir. Bu gibi kadınlar, Cennet’e girmek şöyle dursun, onun kokusunu bile alamazlar. Halbuki Cennet’in kokusu şu şu kadar uzak mesafeden hissedilir.” (Hadîsin ravisi Ebu Hureyre hazretleridir.)

İlginizi Çekebilir :   2016 2017 Kış Sezonu Çanta Modelleri

Eşarp Topuz Tokası Yapımı

Eşarp topuz tokaları aşağıdaki galeriden incelenebilir, ayrıca bu modellerle yapılan şalın iç topuzu uygulamasını izleyebilirsiniz. Bu uygulamayı izledikten sonra bu topuzun kullanım şeklini daha iyi anlamış olacaksınız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status