Eşarp ve Şal Askıları

Eşarp ve Şal Askıları

Eşarp ve şallarınızı nasıl muhafaza ediyorsunuz? Katlayıp çekmeceye mi koyarsınız yoksa bir askı vasıtasıyla mı korursunuz yoksa eşarp ve şal askıları vasıtası ile bir yere asar mısınız. İşte eğer bir yere asan sürekli göz önünde bulundurmak isteyen tiplerden iseniz bu yazı tam size göre.

Pratik Kullanışlı Eşarp Ve şal Askıları
eşarp ve şal askıları

Eşarp ve Şal Askıları Modelleri

Öncelikle genelde bir kez örtüldüğünde iğne, katlama vs gibi nedenlerden dolayı ütüsü bozulur eşarp ve şalların. İlk ütülendiğinde ise kesinlikle kırışsın istenilmez. Bu yüzden ütüsü bozulmasın diye pek çok bayan odasının perdesine asardı. Ancak uçtan yapılan bu tutuşturma eşarbın tam ortasına gelecek şekilde bir ize neden olabiliyor. Bunun daha kolay bir yöntemi var. Eğer dolap içinde muhafaza edecekseniz kıskaçlarının içi pamuksu bir kumaşla kaplı etek askıları var. Onlar gerçekten çok işe yarıyor. Tabi dolap içinde kullanılabilecek satılan eşarp askıları da mevcut bunlardan da yararlanabilirsiniz. Ama Bu askılar eşarp ya da şalları düz tutmadığı için yine kırışmalarına sebep olabilir.

Eşarp Ve şal Askıları Tahta Askı
eşarp ve şal askıları

Eşarp Ve şal Askıları Tek Askı

Bir de duvara monte edilen ya da dolap dışında odanızın duvarında kullanabileceğiniz eşarp askıları var. Mıknatıslı eşarp ve şal askıları eski usulde olduğundan eşarp ortasında bir iz bırakabilir. Ama iğne kullanılmadığı için en azından eşarpta iğne izi olmaz. Mıknatıslı eşarp askılarını da hem düz formda duvara asılacak şekilde hem de yuvarlak formda yine duvara takılacak ya da askıyla dolaba asılacak tarzda üretmişler. Bir çok site de mıknatıslı dolap içi eşarp askısından bulabilirsiniz. Hepsini teke tek eşarp askısı resim galerimizde inceleyebilirsiniz.

Eşarp ve Şal Askıları Galerisi

Son yıllarda eşarp ve şal askıları çoğaldı bir çık farklı model ile dikkat çeken askıları sizlerde evde kendiniz yapabilirsiniz. Bazı firmalar  kendin yap tarzı eşarp ve şal askıları satsalar da, bir çok firma da kendisi bu ürünleri satıyor.

İlginizi Çekebilir :   Tesettür Giyimin Vazgeçilmezi: Spor Stil
Demir Zarif Eşarp Ve şal Askıları
eşarp ve şal askıları

Son olarak bizim marifetli ve becerikli bayanlarımızın tasarladığı mandallı eşarp askıları var. Burada mandalın iz bırakıp bırakmadığına lütfen dikkat edin. Zira iz bırakan mandallar eşarba zarar verebilir. Rengarenk boyanan mandalları bir platform üstüne yapıştırın ve duvara monte edin. Alt alta mandal sıralamak yerine üstteki iki mandal arasına denk gelecek şekilde diğer mandalı yapıştırın; eşarplar üst üste birikmemiş olur.

şeffaf Renkli Eşarp Ve şal Askıları
eşarp ve şal askıları

Eşarp ve şal askıları son dönemlerde renkli ve farklı çeşitli tarzlarda modelleri ile dikkat çekiyor. Galeride görebileceğiniz üzere çok farklı, çok renkli eşarp ve şal askıları modelleri mevcut.

Eşarp takmak kadar eşarp bakımı da çok önemli. İpek eşarplar için üretilen eşarp şampuanından da haberiniz yoksa buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Bu yazı 28.09.17 tarihinde güncellenmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status