Eşarp Yapma Modelleri

Eşarp Yapma Modelleri

Eşarplar, kullanıma hazırlanırken, şekillerine göre, farklı hazırlama aşamalarından geçerler. İşte bu yazımızda eşarp yapma modelleri ele alacağız. Bu aşamaların doğru uygulanması, eşarbın daha şık durmasını sağlar.

Bone Hazırlama Modelleri

Neredeyse eşarbın altında, bone takmak, eşarp yapmanın ilk basamağıdır diyebiliriz. Dolgulu olan boneler, eşarbı taktığınız zaman, başın tam tepe kısmından arkaya doğru küçük bir dolgunluk vererek, eşarbın daha hoş görünmesin sağlarken; dolgusuz modelleri, eşarbın başınızdan kaymasını ve tüm saçların kapanmasını sağlar.

Kare Eşarp Yapma Modeli

Kare eşarp, kullanım için hazırlanırken, genellikle tam ortadan üçgen şekilde katlanıp, bir kenarı kısalarak eşitlik bozulacak şekilde uzun kenardan geriye doğru çekilir ve daha büyük bir üçgen şekli elde edilerek hazırlanır. Kare şeklinde ve daha hafif kumaşlarla hazırlanan, yemeni denen başörtüleri ise, genellikle tam ortadan karşı iki kenarın birleştirilmesi ve büyük, eşit bir üçgen oluşturması şeklinde hazırlanır.

Şal Eşarp Hazırlama Modeli

Günlük ve spor kullanımlarda, şal eşarplar, herhangi bir katlama yapılmadan kullanılabilirler. Ancak, biraz daha gösterişli bir görünüm için, düz bir zemine serilen şal eşarp, bir köşesinden yaklaşık bir karıştan fazla olacak şekilde, üçgen haline getirilerek hazırlanır.

Hazır Türbanlar

Genellikle, direk alıp örtebileceğiniz modellerdir. Üzerinde, katlamalar ile oluşturulmuş özel şekiller olabilir. Saç tasarımına benzer şekillerde tasarlanmış, taşlar ve boncuklarla bezenmiş olabilir. Düğün, balo gibi özeli günlerde tercih edilen bir modeldir. Herhangi bir hazırlığa ihtiyaç duymasa da, kıyafetinize uygun renkleri seçmeniz, daha doğru olacaktır.

Video’da tüm modelleri bulabilirsiniz;

İlginizi Çekebilir :   Levi d'or Yeni Tivil İpek Eşarp Modelleri
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. eşarp yapmak gerçekten zor iş ancak insan alışınca eli de alışıyor daha bir kolay geliyor sanki tesettürlü olmak ilk başta zahmetli olsa da sonradan alışıyor insan allah herkese nasip etsin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status