Kına Başı Modelleri

Kına Başı Modelleri

Kına geceleri şüphesiz her düğünün olmazsa olmazıdır. Her yöreye göre değişen adetlere göre düzenlenen kına geceleri, bazı yörelerde sadece bayanlar arasında olsa da bazı yörelerde ise kadınlı erkekli olabilmektedir. Kına gecelerinde şüphesiz en önemli konu gelinlerin kına gecesi elbiseleri ve kına başı modelleri olmaktadır. Bir çok farklı kına başı modeli olduğu için, şüphesiz en çok tereddüte düşülen konulardan birisi hangi tip kına başı modeli seçsem konusudur. Bu yazımızda bu konu hakkında fikir verip en güzel kına başı modellerini sizler için yazımda vereceğim.

At Kuyruğu Topuz Kına Başı Modelleri

Kına başı modelleri seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus seçtiğiniz modelin kimse tarafından yapılmamasıdır. Bunun için kuaförden yardım alabilirsiniz. Farklı yenilikçi ve moda olan bir model tercih etmek isteyebilirsiniz. Fakat tabi ki sizin tercihleriniz, zevkleriniz önemli olduğu için verdiğim modellere göz atarak sevdiğiniz bir modeli kuaföre göstererek, kendiniz için yaptırabilirsiniz.

Alın Hizasından örgülü Kına Başı Modelleri

Diğer önemli konu ise kına başı modelleri seçerken, bu modelin sizin kına elbiseniz ile olan uyumudur. Saçınızda kullandığınız toka rengine kadar, kına elbisesi ile uyumlu olması gerekir. O sebeple mutlaka kına elbisenizin şekline ve rengine dikkat edip ona göre bir kına başı modeli seçmelisiniz.

Sırt Dekolte Için Kına Başı Modelleri
Kına Başı Modelleri

Sırt Dekolte Kına Başı Modelleri

Sırt Dekolteli Kına Başı Modelleri

Sarı Dalgalı Kına Başı Modelleri

Genelde en çok hataya düşülen konu ise sırt dekolteli elbiseler ile seçilen kına başı modelleri, dekolteyi tamamen kapatmasıdır. Bir çok kına gecesinde bu şekilde model seçen gelinler görüyoruz aman dikkat diyelim. Eğer sırt kısmında dekolte olan bir kıyafet seçmişseniz dekolteyi kapatmayacak şekilde modeller seçin. Örnek verecek olursak topuz yada tel tokası ve sprey ile yapılan saçı boyun altına düşürmeyen kabarık modeller tercih edilebilir. Bu modellerin hepsini vereceğim görseller de göreceksiniz.

çiçek Taşlı Kına Başı Modelleri

Bu verdiğimiz modelleri kına gecesi öncesi anlaştığınız kuaföre gösterip seçtiğiniz tercihlerinizi uygulayıp uygulayamayacağını öğrenmenizde fayda var. Çünkü kına gecesi günü kuaförünüz beğendiğiniz modeli yapmayı bilmiyorsa sürpriz yaşayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   15 Adet Resimli Eşarp Bağlama Modelleri

Tesettür Kına Başı Modelleri

Tesettür Kına Başı Modelleri
Tesettür Kına Başı Modelleri

Tesettür kına başı modelleri ile ilgili ayrı bir yazımda daha geniş kapsamlı yer vereceğim. Ancak kına başı modelleri konusuna değinirken biraz bahsetmek istedim. Tesettür kına başı modelleri bildiğiniz üzere tesettür üzerine yapılan modellerden oluşuyor. Son yıllarda çok yaygınlaşan bu modeller, çok fazla olmasa da çok farklı modeller ile dikkat çekiyor. Bu modellerin birkaçını burada sizlere galeri şeklinde sunacağım. Daha detaylı bilgi almak isteyenler aşağıda vereceğim linke tıklayabilirler.

Kına Başı Modelleri 2018

Arkası Dalgalı Uzun Kına Başı Modelleri

Kına başı modelleri 2018 yılında yine bir kaç farklı yeni model ile 2018 kına gecelerine göz kırpıyor. Bu modellerin hepsini sizler için veriyorum. Bu sene örgü detaylı ve dalgalı modeller daha çok popüler olacak. Bu modelleri seçerken özellikle kına elbiseniz ile uyumuna çok dikkat edin.

Kına Başı Modelleri Galerisi

Kısa Kesim Kına Başı Modelleri

Kına başı modelleri ile ilgili bir galeri bir de slayt şeklinde video yayınlayacağım. Bu modellerden istediğinizi seçip kuaförünüze yaptırabilirsiniz. Fakat daha önce de söylediğim gibi seçtiğiniz modeli mutlaka kınadan günler önce kuaförünüze gösterip, bilgi alınız. Çünkü her kuaför her modeli yapamayabiliyor, bu yüzden boşa düşmemek için tedbirli davranmakta fayda var.

Sırt Dekoltesine Uygun

Seçtiğim modellerin çoğu editör seçimi olup son yıllarda popüler olmuş yada bu yıl çok moda olacak modellerden oluşmaktadır. Lütfen tercih ettiğiniz ve beğendiğiniz modellerin altına yorum yapınız, bu sayede bu modelleri seçecek gelinlere fikir vermiş olursunuz.

Dikdörtgen Suratlar İçin Kına Başı Modeli

Dikdörtgen Suratlar Için Kına Başı Modelleri
Dikdörtgen Suratlar Için Kına Başı Modeli

Büyük Topuz

Dikdörgen Surat Kına Başı Modelleri
Dikdörgen Surat Kına Başı Modelleri

Yuvarlak Yüze Uygun Kına Başı Modeli

Farklı Tarz Kına Başı Modelleri

Kına Başı Modelleri Farklı

Taçlı Kına Başı Modelleri

Sarışınlara Yakışan Taçlı Kına Başı Modeli

Sarı Dalgalı Kına Başı Modelleri

Sarışınlar Için Sarı Dalgalı Kına Başı Modeli

Kısa Saçlar için Kına Başı Modeli

Kısa Saçlara Ideal

Kısa Kesim Saçlar Için Kına Başı Modelleri

Kısa Saçlar Için Kına Başı Modelleri

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status