Kına Gecesi Aksesuar Modelleri

Kına Gecesi Aksesuar Modelleri

Genel olarak düğünden 1 ya da 2 gün öncesinde yapılan kına geceleri; gelin adayları için özel gecelerden bir tanesidir. Düğünden önceki bu özel gecede; gelin adayına kına yakılır ve ağıtlar söylenerek, ağlatılmaya çalışırlar. Birçok farklı oyun havasının da oynandığı bu özel gecede; gelin adayları kına gecesi elbiseleri arasından bir seçim yaparak, şık ve zarif olmayı amaçlar. Bu yazımızda sizleri kına gecesi aksesuar modelleri ile buluşturacağız.

Çiftin mutlu bir yuva için emin adımlarla ilerledikleri özel gecelerden bir tanesi olan kına gecesinde; bazı aksesuarların da yer alması gerekmektedir. Kına gecesi aksesuarları arasından seçim yapacak olan çift; yapacağı özel seçimlerle birlikte bu günü daha da güzel bir hale getirmektedir.

 

Kına Gecesi Aksesuar Modelleri Nasıl Olmalıdır

 

kıan gecesi oje tepsisi
kıan gecesi oje tepsisi

 

Kına gecesi içerisinde yer alan aksesuarlar arasında; kına, tepsi, altın, bindallı, kuruyemiş gibi detaylar büyük öneme sahiptir. Gelinin eline yakılan kına, damadın annesi tarafından verilen altınla kapatılır. Aynı zamanda kına fazla miktarda ayarlanır ve davet edilenlere dağıtılır. Yine kuruyemiş de; davetlilere verilmek üzere bol miktarda temin edilir.

 

Kına Gecesi Aksesuar hatıra
Kına Gecesi Aksesuar hatıra

 

Kına gecesi aksesuarları arasında olmazsa olmazlar arasında yer alan bindallı modelleri; geleneksel bir kına gecesi kıyafeti olarak bilinmektedir.

 

Kına Gecesi Aksesuar kanaviçe
Kına Gecesi Aksesuar kanaviçe

 

Kına yakılacağı esnada; gelin adayı tarafından giyilir ve bu kıyafet eşliğinde gecenin anlam ve

önemine uygun bir şekilde hareket edilmiş olur. Daha sonra oyun havalarına geçildiği zaman; gelin adayı bindallıyı çıkarır ve seçtiği özel bir kına gecesi elbisesini giyerek, davetlilerin karşısına geçer.

 

Kına Gecesi Aksesuar Modelleri Örnekleri

 

Kına Gecesi Aksesuar mendil
Kına Gecesi Aksesuar mendil

 

 

Kına yakılırken kullanılan mum ve tepsi de yine kına gecesinin en önemli aksesuar parçaları arasında bulunmaktadır. Kınanın davetlilere dağıtıldığı kına torbaları da bu özel gecede önemli bir aksesuar detayı olarak yer almaktadır. Bu konuda yapılacak olan seçim ile birlikte; kına gecesine katılanları etkilemek mümkündür. Sıradan kına torbalarının aksine; daha modern ve şık kına torbaları temin edilmelidir.

İlginizi Çekebilir :   Tilla Silk Eşarp Desen Tasarım Yarışması

 

Kına Gecesi Aksesuar Modeli
Kına Gecesi Aksesuar Modeli

 

2019 yılına özel olarak üretilmiş olan kına gecesi aksesuarları arasından bir seçim yaparak, önümüzdeki sene yapacağınız kına gecesine eksiksiz ve modern bir şekilde hazırlık yapabilirsiniz. Evlilik hazırlığı içerisinde olan gelin adayları; bindallı modelleri arasından yapacakları en uygun seçim ile, son derece alımlı ve çekici bir görünüm elde edeceklerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status