Kısa Boylular İçin Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalıdır

Kısa Boylular İçin Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalıdır

Düğün yapacaksanız mutlaka gelinlik seçimi sıralarında vücut tipinizi de dikkate alarak hareket edin. Zevkinizi ikinci plana atın demiyoruz, ancak vücut tipinize göre seçim yapmayı da ihmal etmeyin. Zira her ne kadar şık bir parça olsa da sizin vücudunuza uygun olmayan bir tasarım, sizi oldukça çirkin gösterecektir.

Düğünden önce gelinlik seçimi yaparken; giyim zevkinizin yanı sıra, kilo ve boy ölçülerinizi de göz önüne alın. Eğer kısa boylu bir yapıdaysanız; sizi daha uzun gösterecek olan modellere yönelmeniz gerekiyor.

Kısa Boylular için Gelinlik Seçimi İncelemesi

 

çiçek işlemeli kısa boylu gelinlik modeli
çiçek işlemeli kısa boylu gelinlik modeli

 

Halter yaka ve kayık yaka gelinlikler kısa boylu gelin adayları için pek uygun bir tercih olmayacaktır. Onların daha çok V yaka gelinlikler arasından seçim yapmaları doğru olacaktır. Boyun bölgesinin daha uzun ve zarif görünmesini sağlayacak olan V yaka gelinlikler; asil bir duruşa kavuşmanızı da sağlar.

 

Askılı Gelinliklere Dikkat Edin

 

havalı etekli kısa boylu gelinlik
havalı etekli kısa boylu gelinlik

 

Eğer askılı bir gelinlik tasarımı tercih etmeyi düşünüyorsanız; askının yapısına mutlaka dikkat edin. Kalın askılı gelinliklerden ziyade, ince askılı yapısı ile dikkat çeken gelinlikler arasından seçiminizi yapın. Kalın askılar sizi daha kısa gösterirken; ince askılar boyunuzun daha uzun görünmesine imkân tanıyacaktır.

 

Straplez Gelinlikler Tam Size Göre

 

kısa boylu gelinlik modelleri
kısa boylu gelinlik modelleri

 

Benim için gelinliğin askılı olmasına gerek yok diyorsanız; straplez gelinlik modelleri sizin için en uygun seçim olacaktır. Straplez gelinlikler, kısa boylu gelin adaylarının daha uzun ve zarif görünmelerine olanak tanıyor. Bu yüzden kısa boylu bir yapıdaysanız; düğününüz için straplez tasarımlar arasından seçim yapmanızda fayda var.

 

A Kesim Gelinlikleri Kullanabilirsiniz

 

kısa boylu gelinlikler
kısa boylu gelinlikler

 

Belden aşağıya doğru sanki bir çan görünümünü andıracak şekilde uzanan etekleri ile dikkat çeken A kesim gelinlik modelleri; kısa boylu gelin adayları için uygundur. Boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecek olan bu tasarımlarla düğününüzde adeta kuğu gibi süzüleceksiniz. Aynı zamanda balık etek diye tabir edilen tasarımların yer aldığı gelinlikleri de tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   2016-2017 Sonbahar Kış Sezon Trendleri

 

İlla Kabarık Gelinlik Diyorsanız, Düşük Bel Hattını Tercih Edin

 

kısa boylular için alternatif gelinlik modeli
kısa boylular için alternatif gelinlik modeli

 

 

Herkesin hayalidir; şöyle kabarık, muhteşem görünen bir gelinlik ile prensesler gibi bir düğün yapmak. Ancak vücut tipine göre kabarık gelinlik seçiminde dikkat etmek gerekiyor. Eğer kısa boylu bir yapıdaysanız, klasik kabarık gelinlikler size göre değildir.

 

kısa boylular için gelinlik modeli 2019
kısa boylular için gelinlik modeli 2019

 

Düşük belli bir yapıda olan kabarık gelinlik modelleri içerisinden seçim yapmanızda fayda olacaktır. Bu şekilde üst bölüm daha uzun görünür. Doğal olarak da boyunuzun olduğundan daha uzun ve ince görünmesi de mümkün hale gelir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status