Kolay Eşarp Bağlama Görsel Anlatımlı

Kolay Eşarp Bağlama Görsel Anlatımlı

Eşarp bağlamak yeni kapanan bir bayan için çok zahmetli ve teferruatlı gelebilir. Ancak eşarp bağlamanın ne kadar basit ve rahatlıkla yapabileceğiniz bu videoda göreceksiniz. Yazının sonunda vereceğim video da kolay eşarp bağlama nasıl olur uygulamalı bir şekilde görebilirsiniz. Bu videoda eşarp bağlama en sade şekilde gösterilmiştir. Bende bu yazıda ilk görsel anlatımlı şekilde anlatacağım yazı sonunda ise uygulamalı videoyu paylaşacağım.

Kolay eşarp bağlamak için diğer bir detay da iğne kullanılmamış olmasıdır. Normalde belki daha çabuk bozulmaması için iğne kullanılması daha sağlıklı olacaktır.

Kolay Eşarp Bağlama Adım Adım Anlatım

Kolay Eşarp Bağlama Ilk Adım
Kolay Eşarp Bağlama

İlk olarak bone üzerine eşarbı ilk resimde görüldüğü gibi iki eşit parçaya bölerek, her parçanın orta ucundan kavrıyoruz. Kolay eşarp bağlama için öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli şey, eşarp kumaşının kalitesidir. İl görselde dikkat edilmesi gereken eşarbın arkasındaki payın omuz hizasında bırakılmasıdır.

Kolay Eşarp Bağlama Ikinci Adım
Kolay Eşarp Bağlama

Bu kısım çok önemli, sağdan tuttuğunuz parçayı sola doğru boyunun altından geçirip arkaya atıyorsunuz. Sağdaki parçayı da yine aynı şekilde sol tarafa doğru boyunun altından geçiriyorsunuz.

Kolay Eşarp Bağlama üçüncü Adım

Geldik kolay eşarp bağlama yönteminde üçüncü adımda burada püf nokta arka taraftaki iki katlı eşarbın bir ucunu başın üstüne geçirmek ve arkada sağdan, soldan gelen ve arkadaki eşarp parçasını bağlamak olacaktır.

Kolay Eşarp Bağlama Dördüncü Adım

İşte tıpkı dördüncü görselde ki gibi iki kat eşarbın bir ucunu baş kısmına doğru öne atıyoruz. Diğer parçaları da boyun kısmından ilmik atacağız.

Kolay Eşarp Bağlama Beşinci Adım

İşte beşinci görselden gördüğümüz üzere boyun tarafında buluşturduğumuz üç parçayı bu şekilde bağlıyoruz.

Kolay Eşarp Bağlama Altıncı Adım

İşte son olarak üst kısma koyduğumuz eşarp parçasını da indirip, kolay eşarp bağlama modelimizi tamamlıyoruz.

Kolay Eşarp Bağlama Son Adım

Son görünüşü de bu halde oluyor. Gerçekten çok kolay bir bağlanış şekli hepi topu 1 dakika sürmüyor. Sizlerde bu eşarp bağlama modelini kolaylıkla yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   Setrms 12 Kişiyi Umreye Götürüyor!

Kolay Eşarp Bağlama Uygulama Videosu

Bu bağlanış modeli harici diğer modellere de göz atmak isterseniz, aşağıdaki linklerden birisine göz atabilirsiniz. Mutlaka ilginizi çeken bir eşarp bağlama modeli bulabilirsiniz. Kolay eşarp bağlama modelinin birde uygulamalı videosunu yazı sonunda sizlerle buluşturacağım, görsellerden anlamadıysanız mutlaka izleyin.

( son güncelleme : 04/11/2017 )

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status