Kusursuz Eşarp Bağlamanın Adımları

Kusursuz Eşarp Bağlamanın Adımları

Tesettürlü kadınların günlük hayatının bir parçası olan eşarp ve şalların modelleri, renk ve desenleri kişiden kişiye değişim gösterirken, bağlama biçimleri de aynı şekilde birbirinden farklı oluyor. Kare ve dikdörtgen kesimlerinde olan bu modellerin bağlama yöntemleri, ilk olarak eşarpların kesimine göre farklılaşıyor. Asıl önemli olan nokta ise bağlanan eşarbın yüz şekline uygun olması ve yakışması unsurudur.

Hemen hemen her kadının yaptığı hatalardan biri, eşarp modellerini bağlarken birçok önemli noktayı gözardı etmesi ve en kolay gördüğü bağlama stilini yapmasıdır. Diğer bir hata ise modadan etkilenerek yüz şekline uygun olmayan bağlama stillerini oluşturmaktır.

kusursuz-esarp-baglama-adimlari-1

Kusursuz Eşarp Bağlamak İçin Yapılması Gerekenler;

1- Yüzünüzü Tanıyın

Yüz şeklinin tanınması, eşarp ve şal modellerini doğru bağlamak için ilk adım oluyor. Şimdi siz de yüzünüzün oval, yuvarlak, kare, elmas veya üçgen şekillerinden hangisine benzediğini bularak bu yönde bağlama stillerini araştırın. Yüz şeklinin doğru bilinmesi, kendine yakışanı bulmak için en önemli noktadır.

kusursuz-esarp-baglama-adimlari-3

2- Orantı Sağlayın

Yüz şeklinizi doğru algıladıktan ve buna uygun modeller oluşturmaya başladıktan sonra dikkat etmeniz gereke unsur, yüzünüzde orantı sağlamak olacak. Alın, çene ve elmacık kemiklerin etrafında bulunan eşarbı doğru orantılar ve boşluklar ile bağladığınıza emin olun.

kusursuz-esarp-baglama-adimlari-2

3- Teninize Uygun Seçimler Yapın

Ten rengi, kıyafetlerin ve aksesuarların renk tercihi ile doğru orantılıdır. Esmer, beyaz veya buğday tonlarında olan ten renginize uygun renk seçeneklerini bulun ve bunları kullanın.

İlginizi Çekebilir :   Mıknatıslı Şal Modelleri
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status