Malezya Usulü Eşarp Bağlama

Malezya Usulü Eşarp Bağlama

Sizleri bu yazımda uzak doğudan gelen bir eşarp bağlama stili ile tanıştıracağım. Zaman zaman istiklalin sokaklarında değişik farklı eşarp bağlama stilleri görüyorsunuzdur. Benim çok beğendiğim bir stil vardı, incelemelerim sonucunda malezya usulü eşarp bağlama yöntemi olduğuna kanaat getirdim.

Çok kolay bir şekilde bu tarzı yakalayabilirsiniz. Eğer beğenirseniz nasıl yapılacağına ait fotoğraf ve video altta olacaktır.

Malezya Usülü Eşarp Bağlama Nasıl Yapılır

Gelelim bu tarzı nasıl yaparız, aslında oldukça kolay bir kaç aşamada elde edebiliriz, fakat burada şal yada eşarbın kalitesi çok önemli, ipek şal yada saten şal ile yapılabilir. O halde başlayalım.

İlk olarak iğne ile şal yada eşarbı arkadan tutturuyorsunuz, bu bölüme dikkat iki tarafı da eşit şekilde paylaştırmak gerekiyor.

İşte eşarbın iki yanını bu şekilde arkadan tutturmak gerekiyor. Bu kısmı da hallettikten sonra geçelim üçüncü kısma.

Daha sonra bu şekilde arkadan eşarbı bağlıyoruz, en arkadan başın görünmeyecek kısmından yapmaya dikkat edelim.

Daha sonra eşarbı sağ kısımdan katlıyoruz aynı yerden aşağıdaki şekilde sabitleyeceğiz.

Daha sonrasında sağ ucu kulak hizasında iğneliyoruz. Yani aynı noktadan iğnelemiş oluyoruz.

Daha sonra kalan kısmı çene altından geçirip üst kısma doluyoruz. Videodan isterseniz izleyebilirsiniz bu adımlar oldukça önemlidir. Bu kısımda sıkı sıkıya geçirmeniz lazım.

Son olarak kulak altı hizasından iğneleyip bitiriyoruz. Çok beğendiğim bir tarz, fakat eşarp yada şal ile aynı renkte bone kullanmaya özen gösterin.

Malezya usulü eşarp bağlama ile ilgili birde sizle için video yayınladık, buradan daha kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi lütfen belirtin memnuniyetle cevaplarız aşağıdan videoya ulaşabilirsiniz.

Daha farklı şal eşarp bağlama modellerimizde mevcuttur. Sitemizi inceleyebilirsiniz, bir çok farklı çeşit şal ve eşarp bağlama modeline ulaşabilirsiniz. Sizleri farklı eşarp bağlama modelleri ile buluşturmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir :   Tesettür Gelin Başı Yapan Kuaförler

Akıllı Eşarp Bağlama Yöntemleri

Pileli Şal Nasıl Yapılır? Şal Bağlama Yöntemleri?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status