Medine İpeği Eşarp Modelleri 2016

Medine İpeği Eşarp Modelleri 2016

Medine ipeği eşarp ve şal modelleri son yıllarda oldukça sık duyduğumuz modellerden. Aslında model olarak değil Medine ipeği kullanılarak üretilen özel dokuma kumaşlardan bahsedilir. Çünkü tam ilkbahar ve yaz aylarına uygun bir kumaş türüdür. Medine ipeği kumaşlardan yapılan tesettür giyim ürünleri terletmez, yapışmaz, kaymaz ve rahat ettirir.

Bu yüzden eşarp ve şal modellerinde de ferace modellerinde de ve dahi çarşaf modellerinde de çok kullanılan bir kumaş olmuştur. Ferace üretiminde çok rahat bir kumaş olması sebebiyle kullanıldıktan sonra şal ve eşarp modellerinde de sıkça kullanılmaya başlanmıştır.

Vavlı eşarplar son yıllarda daha fazla ilgi görüyor. Aker, Armine, Tuğba gibi eşarp markalarının da ipek eşarp modellerinde sıkça kullandığı vav harfi, Medine ipeği eşarplarda da en çok kullanılan desendir. Tek köşesinde taş işlemeli vavlı eşarplar başörtüsü bağlandıktan sonra arkadan eşarbın güzel durmasına sebep oluyor.

Vavlı eşarplar haricinde minik güllerden oluşan ya da tek köşesi taş işlemeleriyle süslenen Medine ipeği eşarp modellerinde renkler de birbirinden farklı değildir. Siyah en fazla kullanılan ve tercih edilen renk olurken bej, beyaz, taş renkleri de tercih edilmektedir.

İşte Medine ipeği eşarp modelleri :

İlginizi Çekebilir :   Tesettür Hırka Modelleri 2018
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status