Modellerine Göre Şal Bağlama Stilleri

Modellerine Göre Şal Bağlama Stilleri

Şal modelleri ile birlikte bağlama stilleri de değişiyor.. Sonbaharın gelmesi ile birlikte serinleyen havalar kullandığımız şal modellerini ve kumaşlarını da değişme uğratıyor.  Şal kumaşları, rüzgara ve soğuğa karşı hem bozulmadan hem de sıcak tutacak biçimde tercih ediliyor.

Pamuk ve Yünlü Şallar Nasıl Bağlanır?

Sıcak günlerde bağladığımız ince kumaşlı şallar, serin günlerin gelmesi ile raflara kalkıyor ve yerini yünlü, pamuklu şal modelleri alıyor. Soğuk günlerin kurtarıcısı olan pamuklu şallar, yumuşak dokusu ve rahat duruşu ile vazgeçilmez parçalardan biri oluyor.. Sıcak etkiyi arttırmak ve şalın kaymasını önlemek için şalın iki ucunu arkadan bağlayarak veya boynun etrafına dolayarak kullanabilirsiniz.

sal-baglama-modelleri-1

İki Ucu Desenli Şal Modelleri Nasıl Bağlanır?

Sonbaharın sakin ve dingin havasına hareket katmak ve kombinleri renklendirmek için şalların gücünden etkileniyoruz. Geometrik desenler, çizgiler ve birbirinden farklı figürlerin yer aldığı şal modellerini bağlarken desenlerin ön planda olmasını istiyorsanız, şalın bir ucunu arkaya atın ve diğer ucunu da önünüze alın. Desenlerin uç kısımlarda olduğu şallar için oldukça ideal olan bu bağlama stili, kombinleri de hareketlendirecektir.

sal-baglama-modelleri-3

Özgürce Bağlanan Şal Modelleri

Hardal, kahve, sarı, turuncu, gri ve yeşil tonlarının kusursuz uyumu sonbaharda yükselişe geçiyor.. Romantik renkler ve şalların pamuksu dokusu, özgür bağlama stilleri ile sezona damgasını vuruyor. Karışık tonlardaki veya tek renkten oluşan modellerini istediğiniz her biçimde bağlayabilirsiniz…

İlginizi Çekebilir :   Uzun Şal Kullanımı ve Bağlama Stilleri
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status