Nişanda Dağıtılan Süs Modelleri

Nişanda Dağıtılan Süs Modelleri

Bayanların nişan hazırlıklarında en çok önem verdiği unsurlardan biri şeker ve süslemelerdir. Bu şeker ve süslemeler, kıyafet ve makyaj seçimi kadar öneme sahiptir. Bu yazımda sizlere en güzel nişanda dağıtılan süs modelleri hakkında detaylı bir inceleme sunmak istedim. Hayat boyunca nişan gününü hatırlatacak tek şey olan süs şekerler, özenle seçilir veya malzemeler alınarak hazırlanır. Bu malzemeleri isterseniz siz alıp yaptırabilirsiniz. İsterseniz de dışarıdan birisine yaptırabilirsiniz. Öneri isterseniz yoruma yazın, sizi bir yere yönlendirebilirim.

Nişanda Dağıtılan Süs Modelleri Örnekleri

Nişan süslerinde onlarca hatta yüzlerce farklı modeli bulabilirsiniz. Bu modeller arasından istediğiniz model ve renkteki süsleri tercih edebilirsiniz. Birbirinden güzel süsler, içerisinde genel olarak badem şekeri, lokum, kına veya koku gibi ürünleri barındırır. Bunlardan istediğinizi zevkinize göre seçebilir ve nişanda sevdiklerinize hatıra olarak dağıtabilirsiniz.

Mavi Desenli Nişanda Dağıtılan Süs Modelleri
Mavi Desenli Nişanda Dağıtılan Süs Modelleri

Nişan Süslerinde Kullanılan Renkler

Nişanda dağıtılacak olan süslü şeker ve lokum kutuları süslü tüllerden, kurdelelerden ve boncuklardan oluşur. Bu birbirinden farklı ve süslü olan şekerlemelerin süsleri ağırlıklı olarak pembe, mor, beyaz, mavi ve kırmızı renklerinden oluşur. Bu renklerin kullanılmasının sebebi ise oldukça canlı ve dikkat çekici olmasıdır.

nişan2

Desenli İsim Kartları

Papatyalı Davetiyeli Nişanda Dağıtılan Süs Modelleri
Nişanda Dağıtılan Süs Modelleri

Hazırlanan veya hazır alınan nişan süslerinin bir kenarına asılmış veya yapıştırılmış olan desenli kağıtlarda gelin ve damadın ismi yazılı olur. İsimlerin yazılı olduğu kağıtlar da farklı renk ve desenlerden olup, kişilerin isteğine göre seçilir.

şekerleme Nişanda Dağıtılan Süs Modelleri
şekerleme Nişanda Dağıtılan Süs Modelleri

Her bayanın büyük ilgi duyduğu ve nişanında mutlaka olmasını istediği nikah süsleri, yakın arkadaşlarına hatıra olarak verdiği en özel hediyelerden biridir. Günün önemini her zaman hatırlatacak olan nikah süsleri, gelinin dostlarının ve arkadaşlarının evinde sakladığı, süs eşyası olarak kullandığı ürünlerdir. Bu süsler, küçük kavanoz ve sepetler, magnet ve sabunlar olabilir.

İlginizi Çekebilir :   Setri Nur Gelin Başı 2016 Modelleri

Kokulu Taş Kolonya

Nişanda Dağıtılan Farklı Hediyeler

Genellikle nişanlarda kokulu taş, kokulu sabun, kolonya tipi hediyeler görüyoruz. Ancak bu hediyeler gün geçtikçe farklılaşıyor. Son gördüğüm hediyelerden bir kaçı ruj, cep makyaj aynası gibi hediyeler. Aslında bu tarz hediyeleri ben geleneklere uygun bulmuyorum ama yeni gelinler tarafından tercih ediliyor.

Farklı Hediyeler I Nişanda Dağıtılan Süs Modelleri
Farklı Hediyeler I Nişanda Dağıtılan Süs Modelleri
Karikatürlü Nişan Aynaları I Nişanda Dağıtılan Süs Modelleri
Karikatürlü Nişan Aynaları

Nişanda Dağıtılan Süs Modelleri İncelemesi

Çok çeşitli modelleri sizlerle buluşturduktan sonra ben gelenekçi olarak tercihimi kokulu sabun, kokulu taş ve şekerlemelerden yana kullanıyorum. Bu tarz hediyeleri daha çok beğeniyorum, tabi ki tercih meselesi. Nişanda dağıtılan süs modelleri hakkında yazı sonunda birde video vereceğim.

Kokulu Sabun

Genellikle nişanlarda kokulu taş, kokulu sabun yada kokulu keseler dağıtılıyor. Tabi bunların yanı sıra buzdolabı magnetleri de dağıtılıyor. Her biri kendine has güzel görünümü ile dikkat çeken bu modelleri sizler için verdik.

Nişanda Verilen Kokulu Taş
Nişanda Verilen Kokulu Taş

Nişanda dağıtılan süs modelleri hakkında daha fazla modele ulaşmak için aşağıda vereceğim videoyu izleyebilirsiniz.

( son güncelleme : 12/10/2017 )

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status