Saç Bakımı İçin Evde Hazırlayabileceğiniz Ürünler

Saç Bakımı İçin Evde Hazırlayabileceğiniz Ürünler

Eğer saçlarınıza özen gösteriyor ve saç bakımı aktivitelerini profesyonel salonlar veya kuaförler yerine evde yapmak istiyorsanız size birkaç pratik tavsiyemiz olacak.

Bunlardan ilki saçları parlak görünümüne kavuşturacak olan çok kolay bir yöntemdir.

  • Banyoda saçlarınızı yıkadıktan sonra saç uçları bir kaşık sirke ile hafif bir şekilde ovularak kurutulmalıdır. Birkaç dakika içerisinde saçlar parlak bir görünüme kavuşacaktır.

 

Eğer saçlarınız kuru ve kırılmaya müsaitse özellikle kış aylarında iyi bir saç besini hazırlamalısınız.

Bu konuda ise zeytinyağı yüzyıllardır kullanılan en etkili besleyici maddedir.

  • Zeytinyağını hafif masaj yaparak saçın ucundan köklerine kadar getirdiğinizde ve yarım saat bekledikten sonra ılık bir su ile duruladığınızda saçın muhteşem bir şekilde nemlendirir ve canlandırır.

 

Evde Hazırlanabilen Kolay Maskeler

 

Evde Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır
Evde Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır

 

Saç bakımı noktasında en önemli hususlardan birisi de evde hazırlanacak olan kolay maskelerdir. Bu maskeler içerisinde yoğurt maskesi en popüler olanıdır.

 

Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır

 

Bir bardak yoğurt sirke ve bal bir kapta karıştırılarak yarım saat bekletildikten sonra saç diplerine masajla uygulanmalıdır. Saçta aşağı yukarı yarım saat kadar bekleyen bu karışım ılık suyla durulandığında saçların parlaklığına ve canlılığına kavuştuğu görülecektir.

 

Sağlıklı Saçlar için Bal ve Yumurta Kürü Nasıl Yapılır

 

Buna benzer farklı bir maske de bal ve yumurta karışımıdır. Yumurtanın beyazları alındıktan sonra geriye kalan sarısını iki tatlı kaşığı bal ile karıştırıp güzel bir kıvama getirdiğinizde saçları besleyecek kaliteli bir maske elde etmiş olursunuz.

 

Evde Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır

 

Evde Hazırlanabilen Kolay Maskeler
Evde Hazırlanabilen Kolay Maskeler

 

Bunlara ek olarak bazı gıdalar saç bakımı maskesi ve saçı besleme noktasında ekstra bir müdahalede bulunmadan da oldukça faydalıdır. Bunlardan birisi süttür ki süt saça uygulandığında en sert saçları dahi yumuşatarak kolay bir şekilde canlandırmaktadır.

  • Hindistan cevizi yağı da saçların parlaklığı ve canlılığı adına doğal bir besleyicidir. Özellikle elma sirkesi kepeği önlemek konusunda çok bilinen doğal yöntemlerin başında gelmektedir.

 

İlginizi Çekebilir :   Balerin Topuz Modelleri 2019

Ayrıca saçlar için kullanılabilecek olan yağ asitleri saçın doğal dengesini en kısa sürede sağlayan ve saça parlaklık veren ürünlerdir.

Tüm bunlara ek olarak bazı meyvelerin de saçı beslenme ve canlandırma konusunda çok uzun zamandır kullanıldığı bilinmektedir.

 

Saç Bakımı için Meyveli Maskeler

 

Saç Bakımı için Meyveli Maskeler
Saç Bakımı için Meyveli Maskeler

 

Bunlar arasında yer alan muz, içindeki potasyum ve antioksidanlarla saç için muhteşem bir besleyicidir. Muzun ezilerek lapa kıvamına getirilmesi sonrası Hindistan cevizi yağı ile karıştırılarak elde edilen saç bakımı maskesi saçların doğal görünüme kavuşması adına en etkili karışımdır.

Yine tropikal meyvelerden olan avokado da her türlü saça uygun besleyici maske hazırlamak için muhteşem bir meyvedir.

Henüz olgunlaşmamış avokadonun zeytinyağıyla karıştırılması sonucunda elde edilen maske saçta 15 dakika bekletildiğinde saçlar gözle görülür şekilde canlanmakta kırıklar ise azalmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status