Saçı Gürleştirmek için Bitkisel Çözümler

Saçı Gürleştirmek için Bitkisel Çözümler

Biz kadınlar saç konusunda hassassız ve her zaman saçlarımızın dolgun ve gür olmasını istiyoruz. Dolayısıyla birçok kadın birçok kez kuaför veya bakım salonlarına gitseler de sonuç alamazlar. Bazen de bu yapılanlar pek işe yaramayabilir. Bir çok kez bu yerlerden sonuç alınamaz, bakım salonları bir sonuç vermez. Bu yazımızda saçı gürleştirmek için bitkisel çözümler konusuna değineceğiz.

Saçı gürleştirmek için öyle sağa sola paralar harcayarak değil de, doğal yollarla hem saçlar da yıpranma olmaz, hem de saçlar daha bakımlı olur.Tabii saydıklarımın olabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bitkisel çözümleri uygulanırsa saçlardaki değişimi gözle görülür hale gelecektir.

 

Saçı Gürleştirmek için Bitkisel Çözümler ve Öneriler

 

Saçı Gürleştirmek için Bitkisel Çözümler ve Öneriler
Saçı Gürleştirmek için Bitkisel Çözümler ve Öneriler

 

 

Saçı gürleştiren bazı bitkiler vardır ki zaten bu bitkiler ünlü markların ürünlerinde de kullanılmaktadır. Bu bitkiler dereotu, ardıç meyvesi, dut, ıhlamur, lavanta çiçeği, ısırgan otu, huş dalı, tere suyu gibi bitkilerdir. Bu bitkilerden bir karışım yaparak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Tamamen doğal olan bu bitki karışımları sayesinde saçlarınız eskisinden daha güçlü ve gür olacaktır. O halde başlayalım.

 

1- Dereotu: Saçların dolgun olması ve gürleşmesi için dereotu kullanabilirsiniz. Dereotu dökülmeleri engeller ve kısa süre sonra saçların dökülmesi kesileceği için saçlar gürleşmeye başlayacaktır.

 

2- Ardıç Meyvesi: Saç diplerine ardıç meyvesi dallarından yapılan kremi uygularsanız. Saçların gürleşmesinde yardımcı bir etken olacaktır.

 

3- Dut: Dut saçların dökülmemesini ve gürleşmesini sağlar. Sürülen dut yaprağını ezerek elde edilen su ile de saçları yıkayabilirsiniz. Çünkü bu saçların gürleşmesinde baya etkilidir.

 

4- Ihlamur: Saçların gürleşmesinde etkili olan bir sonra ki ürünümüz ise ıhlamur. Ihlamur çayı ile saçlar yıkanırsa dönülmez ve gürleşmesi sağlanır.

İlginizi Çekebilir :   Çıtçıtlı Boneler

 

Lavanta çiçeği ile Saç Gürleştirme

 

Lavanta çiçeği ile Saç Gürleştirme
Lavanta çiçeği ile Saç Gürleştirme

 

Lavanta kürü çok yaygın kullanılan bir saç gürleştirme yöntemidir. Aslında saçı uzatmak için de kullanılan bir yöntemdir ve İbrahim Saraçoğlu’nun keşfettiği bir yöntemdir. Yapılışı da çok kolay olan bu kürü sizde yapabilirsiniz, tek gereken şey aktarda bulabileceğiniz lavanta çiçeğidir.

Bu kürü yapmak ise gayet basit 1.5 bardak suya bir tutam lavanta çiçeği katıp, kaynayana kadar kısık ateşte pişiriyorsunuz. Daha sonra ocaktan alın ve 3-4 dk demlemeye bırakın, fakat bu dakikaları geçirmeyin yoksa acıyabilir. 15 gün boyunca her gün bir çay kaşığı olacak şekilde içiyorsunuz. Bu içilen yöntem birde saça sürülen yöntem vardır onun kaynama süresi daha farklıdır.

Saça sürülen yöntemde 3 bardak suyu kaynatıp, kaynamaya başlayan suyun içine 1 tatlı kaşığı lavanta atıyoruz. Daha sonra 5 dk kaynatıyoruz, kaynattıktan sonra ocaktan alıp 10 dk kendi halinde demlenmeye bırakıyoruz. Karışımımız hazır, her banyo sonrasında saçınıza sürüp 30 dk bekletin ve suyla yıkayın, hepsi bu kadar.

 

Isırgan otu  ile Saçı Gürleştirmek için Sağlıklı Kür

 

Isırgan otu  ile Saçı Gürleştirmek için Sağlıklı Kür
Isırgan otu  ile Saçı Gürleştirmek için Sağlıklı Kür

 

Isırgan otunun da saçlara faydası vardır, Suna Dumankaya’nın vermiş olduğu kür ile saçlarınızı güçlenmesini ve gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

İlk olarak bir kahve fincanı hint yağını saç diplerine uyguluyoruz. Daha sonra saçımızı nemli bir havluya sarıp bekliyoruz. Yarım saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Saçımıza güzelce hint yağı sürdükten sonra sıra geldi ısırgan otunu kullanmaya, ısırgan otunu çay gibi ocakta demliyoruz. Daha sonra saçlarımızı durulayacağımız suyun içine ısırgan otu çayımızı ekleyip, saçımızı duruluyoruz. Bu karışım saçlarımızı güçlendirecek ve güçlendirecek harika bir formüldür.

 

Huş Dalı Yaprağı Saçlara Etkisi

 

Huş Dalı Yaprağı Saçlara Etkisi
Huş Dalı Yaprağı Saçlara Etkisi

 

Huş dalı yaprağının da saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için sağlıklı çözümlerden bir tanesidir. Huş dalı ve yaprağı kaynatılarak saçlar bu su ile durulana bilir.

İlginizi Çekebilir :   Pachmina Varaklı Şal Modelleri

 

Saçı Gürleştirmek için Bitkisel Çözümler

Bu yazımızda saçı gürleştirmek için bitkisel çözümler ile ilgili bir kaç çözüm ve kür verdik. Bu kürleri uygulayarak çok sağlıklı ve bakımlı saçlara ulaşabilirsiniz. Bu çözümlerden bir yada birkaçı işinize yarayabilir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status