Saçın Hızlı Uzaması İçin Evde Yapılabilecekler

Saçın Hızlı Uzaması İçin Evde Yapılabilecekler

Kadınların güzellik için yapmayacağı şey yoktur. Özellikle konu saçlar ise kadınlar ayrı bir özen göstermektedirler. Dolaşırken gördüğümüz uzun saçlar hele ışıltılı ise bay bayan herkesin hoşuna gitmektedir. Son yıllarda tekrar moda olan uzun saç kendine has bakımı olan ve ciddi bir alaka gerektiren bir güzellik unsurudur.

Bununla birlikte uzun saç konusunda en büyük sıkıntı saçların doğallığını ve canlılığını kaybetmeden uzamasıdır. Günümüzde birçok bayan saçlarının yavaş uzadığını veya uzarken kırıkların sayısının arttığını söyleyerek yakınmaktadırlar. Haklı olan bu yakınmaları saç uzatmak pek de kolay olmayan ve ciddi bir bakım gerektiren bir yöntem olduğunu tekrar vurgulamaktadır.

Beslenme konusunda yanlış alışkanlıklarımız bulunmaktadır. Bunların başında aşırı şekerli gıdalar ve yağlı yiyecekler tüketmek gelmektedir. Bedenimiz için çok zararlı olan bu tip gıdaların tüketilmesi aynı zamanda saçımız için de zararlıdır. Sonuç itibariyle saç canlıdır ve bizim aldığımız besinlerle uzamaktadır. Şekerli ve yağlı gıdalara ek olarak asitli içeceklerin çok fazla tüketilmesi de saçın doğal yapısını bozan ve uzamasını güçleştiren bir faktördür.

Saç uzatmak isteyen bayanlar için evde yapılabilecek muhteşem ve pratik yöntemleri anlatacağız. Bu yöntemlerin ortak özelliği her an elinizin altında olan birtakım bitkiler ve yağları kullanmamızdır. Böylece çok ucuza kolay bir şekilde hazırlayacak olduğunuz tariflerle saçlarınızı canlandırıp kısa sürede istediğiniz uzunluğa erişecek.

 

1) Keten Tohumu Yağı ve Hindistan Cevizi

 

Keten Tohumu Yağı ve Hindistan Cevizi
Keten Tohumu Yağı ve Hindistan Cevizi

Tropikal bir meyve olan Hindistan cevizi oldukça farklı bir yiyecek türüdür. Katı yapısı ve sert kabuğu sayesinde oldukça sıcak olan iklimlerde dahi içindeki suyu buharlaştırma işlemi olmadan muhafaza edebilmektedir.

Bu sebeple Hindistan cevizi yağı saç uzatmak için saçın ihtiyaç duyduğu nemi sağlayacak, güneş altında dahi canlı durmasına imkân verecektir.

İlginizi Çekebilir :   Yeni Sezonda Sahip Olmanız Gereken Tunik Modelleri

 

Saç Uzatmak için Hindistan Cevizi Yağı Kürü

 

Saç Uzatmak için Hindistan Cevizi Yağı Kürü
Saç Uzatmak için Hindistan Cevizi Yağı Kürü

 

  1. Hindistan cevizi yağını daha etkili kullanmak istiyorsanız bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını alıp ocak üstünde kısık ateşte yumuşatıp eritmeye çalışın.
  2. Çok katı olan bu ya birkaç dakika içerisinde  eriyecektir.
  3. Daha sonra son dönemin popüler olan gıda türlerinden keten tohumunun yağından da bir çay kaşığı ekleyin.
  4. Bu iki yağ homojen bir şekilde karışana kadar bir kapta bekletin.
  5. Daha sonra dinlendirmiş olduğunuz bu harika karışımı saçın ucuna kadar köklerinden başlayarak hafif masaj yaparak saça yedirin.

Bir saat kadar saçta bekletilen yağ karışımı ılık suyla duruladığınız da saçların parladığını ve canlandığını göreceksiniz. Haftada bir yapılan bu uygulama neticesinde kaliteli bir şekilde beslenen saç çok daha hızlı bir şekilde uzayacaktır.

 

2) Sirke ile Saç Uzatma İşlemi

 

Çağımızın şifa kaynağı olan sirke anti bakteriyel yapısı ve istenmeyen bakterileri öldürmesi sebebiyle önleyici tıpta da çok fazla kullanılmaktadır. Özellikle elma sirkesinin çok farklı olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Elma sirkesinin saç ile olan ilişkisi ise saçın parlaklığına çok kısa bir sürede kavuşmasıdır. Ayrıca saç diplerinde oluşan kepeği de giderdiği bilinmektedir. Bir çay bardağı elma sirkesini 15-20 litrelik bir suyun içerisine döküp birkaç dakika bekletin. Daha sonra homojen bir dağılım için karıştırın. Ilık suyla saçlarınızı banyodan sonra durulayın. Haftada en az iki kez tekrarlamaya devam edin. Bir anda saçlarınızın gürleştiğini ve kısa sürede uzadığı gözle görülür bir şekilde fark edilecektir. Ancak saç uzatmak noktasında dikkat edilmesi gereken piyasada satılan fabrikasyon olan elma sirkelerinin yerine doğal elma sirkesi kullanmaktır. Bu konuda internette doğal elma sirkesi yapımı tarifleri de bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir :   Eşarp Alırken Renk ve Desen Seçimi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status