Sağlıklı Saç için Bakım Önerileri

Sağlıklı Saç için Bakım Önerileri

Sağlıklı saçlara hepimiz sahip olmayı isteriz. Saçlarımız ışıldasın, parlaması için elimizden geleni yaparız. Biz bazen bu şekilde özen gösterirken işler yolunda gitmeyebilir. Nerde yanlış yapıyorum diye kendimize sorarız. Bugün sizlere doğru bilinen yanlışlardan bahsedeceğim. Sağlıklı saçlara sahip olmak için yapmanız gereken sağlıklı saç için bakım önerileri vereceğim.

Saç Bakım Önerileri

saç için bakım önerileri
saç için bakım önerileri

Sağlıklı saçlara sahip olmak için bir kaç ipucu vereceğim. Hepimiz bazı bakım ürünleri kullansak da her zaman sağlıklı saçlara sahip olamayabiliriz. Fakat bazı yanlışlarımızı düzeltirsek sağlıklı saçlara sahip olabiliriz. Bunlar havluyu nasıl kullanacağınızdan tutun da fön makinesi nasıl kullanılır gibi önerilerdir.

Saç için bakım önerileri ve saç bakımı nasıl yapılmalıdır yazımız ile güzel bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz, o halde başlayalım.

 

Saçta Havlu Nasıl Kullanılmalı

Saçta Havlu Nasıl Kullanılmalı
Saçta Havlu Nasıl Kullanılmalı

Saçlarınız hassas ve çok narindir. Sahip olduğumuz en önemli parçalarımızdan biridir. Bunun için saçlarımıza düşman muamelesi yapmamalıyız.

Birçok insan saçlarına düşmanı gibi davranıyor. Saçlarımıza çok nazik ve yumuşak davranmalıyız. Banyodan çıktığımız zaman saçlarımızı kurularken kullanacağınız havluyu nasıl kullandığınız önemlidir. Saçlar için pamuklu ve yumuşak dokulu havlu tercih etmeye özen göstermeliyiz. Bundan sonraki adım ise saç kurulama yöntemi.

Kurulama işlemini yaparken asla saçlara sert davranmamalıyız. Yavaş hareketlerle nazik bir şekilde saçlarımıza masaj yapıyormuş gibi kurulama yapmalıyız. Kurulama derken, kurulama yapacağınız saçı tamamen kuru hale getirmek değil yani.

Sadece doğru bir yöntemle saçlarımızdaki fazla suyu havluyla almanız ve saçı nemli kalacak bir şekilde bırakmanız yeterlidir. Saçı iyice kuruluycam diye kafanıza işkence yapmayın.

 

Saça Nasıl Fön Çekilir

Saça Nasıl Fön Çekilir
Saça Nasıl Fön Çekilir

Fön Makinesi ile Saçlarınız arasındaki mesafe çok önemli. Bu bilgiyi ben geçtiğimiz 3-4 yıl içerisinde öğrendim, çok da yararını gördüm. Fön makinesinin saçlarınıza, özellikle saç diplerinize yakın olması, siz farkında olmasanız bile saçlarınıza zarar vermektedir.

İlginizi Çekebilir :   Aker 2016 Deri Çanta Modelleri

Bunu fazla ısı vermek ve yakmak sebebiyle yapıyor. Bunu önleyebilmek için fön makinesi ile saç arasına uygun mesafe koyarak saçlarınızı kurutun. Ayrıca da saçlarınızı kuruturken ılık derece seçmelisiniz, saçlarınız için bu seçim çok daha sağlıklı olacaktır.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Saç Bakımı Nasıl Yapılır
Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Şimdi gelelim saç bakımını nasıl yapılır konusuna, saç için bakım önerileri vermiştik, yine aynı şekilde küçük ama hayat kurtaran püf noktalar sayesinde saç bakımı yaparak saçlarınızın sağlıklı, güçlü, parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Saça Elle Dokunmayın

Saça Elle Dokunmayın
Saça Elle Dokunmayın

Birçok kadın saçlarına dokunmadan duraz. Ama dokunmak doğru değildir. Evet bayanlar saçlarınızla ne kadar oynarsanız, çekiştirirseniz ve koparırsanız saçlarınız için o kadar zararlıdır. Çünkü saçlar canlı olduğundan dışarıdan yapılan herhangi bir müdahaleyle bu canlılığını yitirebilir ve hayata küsebilir.

Ayrıca da saçlarınızla sürekli ellerinizle dokunmak, oynamak, elinizdeki yağların saçlarınıza geçmesine sebep olur. Bu da kirli ve hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkartır.

 Saçı Doğru Taramak Çok Önemli

Saçı Doğru Taramak Çok Önemli
Saçı Doğru Taramak Çok Önemli

Öncelikle bilmeniz gereken şeylerden biri kuru olan saçları pek taramamak gerektiğidir.

Daha doğrusu saçlar kuruyken saçları taramak büyük problemler yaşatabilir. Kuru ve güçsüz iken taranan saçlar; kopma, dökülme, çatallanma gibi problemler çıkartabilir. Bu tür problemlerin devamlılığı da zaman içinde büyük sorunlara neden olabilir. Bu sorunu engellemek için banyodan çıktığınız zaman saçlarınızı havluyla kuruladıktan sonra taramalısınız. Ya da saçlarını kuruyken saç spreyleri ve durulanmayan maskeler sonrası da tarama yapabilirsiniz.

 Saç Kremi Nasıl Uygulanmalı

Saç Kremi Nasıl Uygulanmalı
Saç Kremi Nasıl Uygulanmalı

Saçlarınıza uyguladığınız saç kremini tüm saçlarınıza uygulamayı deneyin. Bilindiği üzere saç kremlerini çoğu kişi sadece saç uçlarına uygular ve öyle yapılması gerektiğini bilinir. Bazılarıda sadece saç uçlarına uygulamalanız derler. Siz her gün olmamak şartıyla saç kreminizi tüm saçınıza uygulayın. Böylece nemini kaybetmiş olan saçlarınız sağlıklı ve daha parlak görünüme sahip olacaktır.

İlginizi Çekebilir :   Armine 2016 Abiye Elbise Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status