Şal Eşarp Modelleri

Şal Eşarp Modelleri

Şal Eşarp Modelleri

Şal eşarp; kare şeklindeki eşarplarda farklı olarak, dikdörtgen ve daha uzun şekilde üretilen eşarp modelidir. Birbirinden farklı kullanım amaçları ve dokuma özellikleri olabilir. Ancak; nerdeyse hepsinin ortak özelliği, bone üzerine takılmaları ve genellikle bağlamadan, boynun iki yanına serbest şekilde sararak ya da iğneler ile tutturularak kullanılmasıdır.

Günlük Modeller

Bonenin üzerinden örtülen şal eşarp, bağlanmayarak, ortası alnın üstüne gelecek şekilde, gevşek bırakılarak, bir ucu omuz üzerinden arkaya, diğer ucu da aynı şekilde diğer omuz ucundan akaya atılarak kullanılabilir. Sıcak havalarda ve günlük kullanımda, oldukça büyük bir kullanım rahatlığı ve görsellik sağlar.

 

Kışlık Şal Eşarp Modelleri

Eşarp üzerinden bere takılamayacağından, kışın soğukta, başınızı sıcak tutmak amacıyla kullanabileceğiniz, hoş görünümü ve daha kalın dokunmuş kumaştan yapılmış modelleri tercih edebilirsiniz.

Takılarla Şal Eşarp

İnce, parlak renklerde ve ipek dokumalı bir şal eşarbı, bir ucunu kenara yakın yerden üçgen oluşturacak şekilde katlayıp, bu katlanmış kenarı kulak hizasına gelecek şekilde başınızın üstüne koyup, kalan uzun ucu, boynunuzu kapatacak şekilde, diğer omuzun üstünden arkaya atıp, katlı kenara denk gelen birleşme yerine, şık bir broş takarak, hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Aynı şekilde takacağınız şal eşarbın, aşağıya doğru uzayan uçlarını, şık bir yüzün içinden geçirerek, yüzüğün taşlı kısmı ön tarafa bakacak şekilde kullanmanız durumunda, göz alıcı güzel bir ayrıntı elde etmiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir :   Kot Efektli Bone Şallar
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status