Salaş Hırka Modelleri

Salaş Hırka Modelleri

Son zamanların popüler modası haline gelen bir o kadar da şıklığı ile kendinden söz ettiren salaş hırka modelleri hakkında bir inceleme yapacağız. Tüm beğendiğimiz modelleri, editör yorumları ile beraber bu yazımızda sizler ile buluşturacağız. Son yıllarda gördüğümüz üzere uzun düğmesiz hırkalar çok tercih edilir oldu.

Salaş Hırka Modelleri Çeşitleri

Salaş hırka modelleri çok tercih edilmesinden dolayı bir çok çeşidi çıktı, bu çeşitlerin hepsini ayrı ayrı başlıklar altında vereceğiz.

Salaş Hırka Modelleri Bol Kesim

Salaş Hırka Modelleri Bol Tarz
Salaş Hırka Modelleri

Bu model nedense ülkemizde çok tutmadı, çok bol çok geniş bir kesim. Fakat yurt dışında tercih edilebiliyor, adeta bir battaniye görünümlü bol kesim salaş hırka modelleri herkesin tercih edebileceği bir tarz değil.

örgülü Salaş Hırka Modelleri
örgülü Salaş Hırka Modelleri

Yine bu modelde örgü ağırlıklı bir salaş hırka modeli görüyoruz. Ancak bu tarz hırkalar baharlık olup, kışın giyilmesi zor olmaktadır.

Düğmeli Salaş Hırka Modelleri

Düğmeli Salaş Hırka Modelleri
Düğmeli Salaş Hırka Modelleri

Bu modeller de yine salaş tarzı düğmeli olan modeller olmakla beraber yine baharlık modellerdir. Yani aksesuar yada kombin amaçlı giyilen soğuktan korumayan modellerdir. Fakat tarzları çok hoş olmakla birlikte çok tercih edilen modellerdir.

Salaş Düğmeli Hırka Modelleri
Salaş Düğmeli Hırka Modelleri

Bu görselde ki hırka çok hoşuma gittiği için koymak istedim. Etnik desenli, önü düğmeli salaş bir hırka modeli görüyorsunuz. Bu tarz modeller yaz aylarında dahi giyilebiliyor.

Rengarenk Salaş Hırka Modeli

Yine bu model de renkleri ile dikkat çeken salaş hırka modeline örnektir. Gayet şık bir modeldir.

Uzun Salaş Hırka Modelleri

Uzun Kaşe Hırka

Bu uzun hırka modeli kaşe olduğu için rahatlıkla kış aylarında giyilebilecek bir modeldir. Çok şık bir model olmasının yanı sıra sıcak tutan bir modeldir.

Uzun Tesettürlü Salaş Hırka Modeli

Uzun hırkalar genelde düğmesi oluyor, bu modeller kış aylarına özgü olarak üretiliyor. Bu modelleri kış aylarında sıkça görmek mümkün.

İlginizi Çekebilir :   Tesettürlü Bayanlar için Güneş Gözlüğü Önerileri

Uzun Salaş Hırka

Bu tarz salaş uzun hırka modelleri gayet kullanışlı aynı zamanda da çok şık modeller olmakla beraber, rüzgarlı havalarda ve soğuk ayaz havalarda çok iyi giden modellerdir. Genelde kuşaksız olan bu hırka modelleri yerine göre kuşaklı da olabilmektedir.

Uzun Hırka Modelleri

Ayrıca kot ile birlikte çok güzel kombin yapılabilmektedir. Spor giyinmeyi sevenler, kot ve spor ayakkabı ile yarı uzun hırkalarla çok güzel kombin oluşturabilirler.

Motifli ve Çiçekli Hırka Modelleri

Beyaz Motifli Hırka Modeli
Beyaz Motifli Hırka Modeli

Bu kısımda motifli ve çiçekli hırka modellerine biraz değinmek istiyorum. Genelde etnik desenler kullanılsa da zaman zaman çiçekli hırka modelleri ile de karşılaşabiliyoruz. Bu motifli modeller de yapacağınız kombin de çok önemli yere sahip olabilir.

çiçekli Uzun Hırka Modeli

Bu model 2017-2018 Koton kış hırka modelleri arasında yer almaktadır, benim çok beğendiğim bir modeldir. Çiçek desenli düz kesim bir hırkadır. Siyah keten yada kot pantolonla çok güzel kombin yapılabilir.

Motifli Hırka Modeli
Motifli Salaş Hırka Modelleri

Yine bu modelde de görüldüğü üzere etnik motifler hakimdir ve düğmesiz önü açık hırka modelidir. Son zamanlarda bu tarz hırka modellerine her markanın kreasyonunda karşılaşabiliyoruz.

Baklava Motifli Hırka Modelleri

Yine bu tarz baklava desenli hırka modellerini de çok fazla görmekteyiz. Salaş hırka modelleri hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar, diğer konularımızda da göz gezdirebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status