Şifon Kumaştan Kimono Yapımı

Şifon Kumaştan Kimono Yapımı

Yaz ayları bitmeden ve yerini sonbahara bırakmadan yazlık kıyafetlerden uzaklaşmak için son günleri sayıyoruz. Havalar henüz soğumamışken yazlık kıyafetlerimizin tadını son kez çıkarmaya çalışıyoruz. Kimono modelleri de her bayanın yaz aylarında giydiği parçalardan biri oluyor. Yazın son günlerinde kendinizin yapmış olduğu şık bir kimonoyu giymek istemez misiniz? Oldukça basit olan bir Kendin Yap projesi ile en sevdiğiniz desenlerin bulunduğu şifon bir kumaş ile kimono yapabilirsiniz. Günlük yaşamda oldukça rahat kullanabileceğiniz kimonoyu basit bir biçimde dikiyoruz. Salaş ve bol görünüme sahip kimono ile ister spor ayakkabı ister parmak arası terliklerinizi giyin. Üzerinizden çıkarmak istemeyeceğiniz kimonoyu yapması da oldukça keyifli. Evde bir adet şifon kumaşınız varsa eğer çok kısa bir zamanda kimono dikebilirsiniz.

Sadece-1-Saatte-Kimononu-Evde-Kendin-Dik-2-470x359

Kimono Dikimi İçin Gerekli Malzemeler;

1 metre şifon kumaş

Kumaşın renginde ip

İğne

Makas

Mezura

Sabun

Sadece-1-Saatte-Kimononu-Evde-Kendin-Dik-5-470x359

Şifon Kimono Yapımı;

Evinizde bulunan ya da aldığınız şifon kumaşı öncelikle ikiye katlıyoruz ve uçlaarı eşit bir şekilde düz bir masanın ya da zeminin üzerine seriyoruz. Kumaşımızın eninden 30 cm. boyundan ise 15 cm. içeride olacak biçimde elimizdeki sabunla çiziyoruz. Eşarbı çizdiğimiz çizgilerden kesip, varsa eğer makinede dikiyoruz.

Kumaşın kenarının tam orta kısmından ‘kumaşın katına doğru’ tek kat olacak biçimde kesiyoruz. Kestiğimiz kenarların etrafını bir makine ayağı şeklinde dikiyoruz.

Oluşan Kimononun kolların gireceği kısımların kenarlarını da bir makine ayağı dikiyoruz. Diktiğimiz kimonoyu ütülendikten sonra istediğimiz zaman giyebiliriz.

 

İlginizi Çekebilir :   Aralık Ayının En Sevilen Rengi
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status