Tesettür Giyimde Pilise Etkisi

Tesettür Giyimde Pilise Etkisi

Tesettür giyimde farklı modeller, tasarımlar her bayanın dikkatini çeken özgün çizgiler yer almaya başladıkça sadece tesettürlü bayanların değil, muhafazakar giyinmeyi seven tüm bayanların ilgisini çeken bir akım büyümeye başladı. Bu özgün tasarımlara en yeni ve en iyi örnek hiç şüphesiz pileli ya da pliseli kıyafetler.

Pileli eteklerden her kız bir dönem okul eteği olarak kullanmıştır. Ancak normal hayatımızda da aslında oldukça sık kullanılan pileler sadece etek modelleri içinde değil pek çok giyim noktasında kullanılıyor. Pileli etekler, pileli elbiseler, pileli tunikler, pileli hazır bone şallar gibi tesettür giyimde sıklıkla tercih ediliyor. 2017 tesettür modasında da pileleri kıyafetlerde görmeye devam edeceğiz.

Pliseler ise pilelerin az alanda daha fazla kullanılmasıyla oluşan bir terim. Yani pileye plisenin kalın hali diyebiliriz; ya da pilise, pilenin ince halidir.

Piliseli Triko Tunik 2017

Piliseler, ilk görüşte muhteşem bir görüntü verir bize. Sık ve ince koyulmuş pileler, etek modellerinden tunik modellerine elbiselere kadar çok şık bir görüntü oluşturur. Kullanım açısından da tiril tiril bir duruş sergileyen piliseli kıyafetler, dokunuş ve zerafet olarak da alır başka yerlere götürür.

Peki pliseler hangi kıyafetlerde kullanılır?

Öncelikle tesettür giyimin vazgeçilmez parçalarında etek modellerinde piliseler önemli bir etki bırakır. Günlük etekler haricinde abiye etek modellerinde de şık ve zarif bir görünüm verir.

Pliseli Tunik 2017

Trikoların büyük bir kısmında kullanılır; triko tunikler, triko elbiseler de dahil olmak üzere triko kumaşlarda pilise duruşları muntazamdır.

3 kat piliseli mıknatıslı hazır bone şal modellerinde de yine bu ard arda katlanmış görüntüsü veren piliselere rastlarız. Bunun haricinde abiye şal bağlama modellerinin pek çoğunda ister düz ister çapraz şekilde olsun pileler kullanılarak farklı abiye şal modelleri kullanılır.

İlginizi Çekebilir :   Tesettür Kuyruklu Gelinlik Modelleri 2016
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status