Tesettür Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Tesettür Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Makyaj, bayanların olmazsa olmazlarındandır ve her bayan mutlaka makyaj yapmayı sever. Bu makyaj kimilerine göre yoğun bir göz makyajı iken kimilerine göre de hafif ve sade bir allık veya ruj olabilir. Tesettürlü bayanlar da genel olarak göz makyajına ağırlık verirler ve özel günlerde, davetlerde ya da günlük yaşamlarında makyaj yaparlar.

tesetturlu-bayanda-makyaj-nasil-olmali_1

Tesettürlü Bayanlarda Makyaj Yapımının Püf Noktaları

Tesettürlü bayanların makyajları her bayanda olduğu gibi gidilecek olan yere ve mekana, kıyafete ve kullanılan renklere göre değişim gösterir. Yapılan makyaj, bu unsurlar göz önüne alınarak seçilmelidir.

1- Yapılan makyaj gidilecek olan yere göre değişim göstermelidir. Örneğin günlük yaşamda alışverişe veya gezintiye çıkılıyorsa yapılan makyaj bir allık ve rimelden oluşturularak oldukça sade bir görünüm olmalıdır.

2- Giyilen kıyafetin modeli ve tarzı makyaja etki etmelidir. Klasik bir kıyafet giyiliyorsa yoğun göz makyajı yapılabilir fakat spor bir kombin oluşturuluyorsa ağır ve yoğun makyajdan kaçınılmalıdır.

3- Eşarp rengi ve deseni, makyaj ile bir bütün olmalıdır. Oldukça renkli ve çiçekli bir eşarp takılmışsa makyaj pastel tonlarda tercih edilmelidir. Düz renkteki saten eşarplar kullanılıyorsa, bu eşarplar her makyaj tonuna ve yoğunluğuna uyum sağlayacağından, koyu bir makyaj tercih edilebilir.

4- Tesettürlü bayanların olmazsa olmaz makyaj malzemesi allık olmalıdır. Böylelikle yüzün etrafını saran eşarp, ten rengini soluk ve cansız göstermeyecek ve yüz şekli ortaya çıkacaktır. Şeftali tonlarında tercih edilen allık, hemen her eşarp rengi ve modeli ile uyum sağlayacak ve doğal bir görünüm oluşturacaktır.

Tesetturlu-Kadinlar-icin-makyaj-onerileri

Yüz Şekline Göre Makyaj Seçimi

Yüz şekli, makyaj yapımında oldukça etkilidir. Yüzün oval, uzun veya kemikli olması, makyaj tercihinde göz önünde bulundurulması gereken unsurlardan biridir. Özellikle allık sürme biçimi, yüz şekline göre seçilmelidir.

İlginizi Çekebilir :   Vücut Yapısına Göre Muazzam Tesettür Etek Kombinleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status