Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018

Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018

Tesettür mezuniyet elbiseleri 2018 tüm tarzları ile ele aldığımız mezuniyet elbiseleri hayatınızın en önemli günlerinden birinde size ışık tutacaktır. Bir çok genç kız mezuniyet günü giyilecek kıyafet için telaşe kapılır, eğer tesettürlü iseniz bu daha zordur. Çünkü tüm mezuniyetler gibi bu da yaza denk geldiği için, üzerinize yapışmayacak rahat giysiler giymeniz gereklidir.

 Mezuniyet Elbiseleri Nasıl Seçilmelidir

Etekten, kota, abiyelerden tuluma kadar bir çok stil mezuniyetler de giyilebilir. Sizler için çok geniş kapsamlı bir yazı hazırladık, öyle ki konuşma yapacak okul 1. için bile ne giyilmesi gerektiği yazıda mevcuttur.

Mezuniyet günü düzenli ve zarif görünmeniz şarttır. Vücudunuzun yapısına göre bir kıyafet seçilmesi çok yerinde olacaktır.

  • Maksi elbise seçimi yapacaksanız mutlaka ince kemer takmayı unutmayın!
  • Renk Seçimi: Şık ve ağır görünmek isterseniz, kıyafetiniz iki ayrı parçadan oluşuyorsa renklerini birbirine yakın seçin.
  • Ayakkabı: İşte en can alıcı noktalardan birisi, sahnede yürürken insanların gözleri ilk olarak ayaklarınızda olacaktır. Gerçekten yürüyebileceğiniz topukta bir ayakkabı seçin, çoğu kişi bu konuda rezil olur. Bu şekilde kendinize göre bir seçimde sahnede rahatça yürüyebilirsiniz.
  • Babet Seçimi: Ben babeti ele alıyorum fakat topuklu harici herhangi bir ayakkabı da olur. Uzun bir gün olacak topuklu seçmek zorunda değilsiniz babet  tarzı ayakkabılar giyebilirsiniz. Ya da iki ayakkabı götürebilir, geceye ilk topuklu ile başlayıp daha sonra ikinci bir ayakkabı ile devam edebilirsiniz.
  • Hangi tarz en güzelidir? Tesettür mezuniyet elbiseleri 2018 arasında tüm tarzlar sizin kendi yapınıza göre seçilmelidir, her tarzın altında açıklama yapacağım. Genelde bu günlerde kızlar parlak renkli abiyeleri tercih ederler. Siz farklı olun daha mat renkli ama şık kıyafetler seçebilirsiniz.
  • Ne Renk Eşarp Seçmeliyim? Bu tamamen elbise renklerine bağlı olsa da genel olarak bronz, siyah ve beyaz renk eşarplar tercih edilebilir.
  • Nasıl Makyaj Yapmalıyım? Bir model gibi gözükecek, bir düğüne gider gibi yapılan abartı makyajlardan lütfen kaçının. Makyaj da nötr tonları tercih etmeye çalışın, hafif makyaj çok yakışacaktır.
  • Aksesuar ve Takı Seçimi: Bu konuda genelde hata yapılan bir konudur. Ağır göz alıcı takılar seçmemeye özen gösteriniz. Çünkü öne bu takılar çıkacaktır, sade seçim yapmaya özen gösteriniz.
İlginizi Çekebilir :   Aker Siyah & Safran Kombini

Mezuniyet Günü için Tulum Stili

Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018
Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018

Tesettür mezuniyet elbiseleri 2018 arasında en yeni moda tarz tulum modasıdır.  İri kemikli kızlar için tulum önerebilirim, gayet geniş ve şık yapısı ile göze batmayacaktır. Hem şık hem de basit olmak isteyenler için çok iyi bir seçenektir.

Siyah Beyaz Kombinasyon

Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018
Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018

Tesettür mezuniyet elbiseleri 2018 arasında hem şık hem de zarif görünmek isteyenler için tabi dopal olarak en güzel renk siyah ve beyaz renklerin buluşmasıdır. Hem sade hem resmi hem de göz alıcı bir kıyafet tercihidir.

Mezuniyette Basit ve Zarif Elbise Giymek İsteyenler 

Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018
Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018

Bakın aksesuarları abartılmamış, çanta sadeliğine ve elbise sadeliğine önem verilmiş zarif bir model, ayrıca ayakkabılara da dikkat, gayet şık ayakkabılar seçilmiş. Fakat bu size bağlı tüm geceyi topuklu ayakkabı ile çıkarmak istemezseniz, ikinci getireceğiniz ayakkabıyı giyebilirsiniz. Tesettür mezuniyet elbiseleri 2018 arasında sade ve zarif görünümü ile göz alan, çanta seçimi ile ayakkabı seçimi uyuşan bu modeli tavsiye edebilirim.

Etek Elbise Modeli

Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018

Bir çok kişide mezuniyet gecesi uzun etek mi giyilir diye bir yargı oluşmuş, yaz aylarında maksi etek gibi veya elbise tercihinden daha iyisi olabilir mi? Hava alan yapısı ile sizi de yormaz, terletmez çok güzel bir seçimdir. Ağır naylon elbiselerden farklı olarak hava alan kumaşı ve hareket kolaylığı ile rahatına düşkünler tesettür mezuniyet elbiseleri 2018 arasından bu modeli tercih edebilirler.

Pembe Renginden Vazgeçemeyenlere Pembe Mezuniyet Kombini

pembe kombin mezuniyet

Bu tarzı pembeden hayatı boyunca vazgeçemeyen kopamayan kızlar için veriyorum. Gayet şık ve zarif model bu modelde görüldüğü gibi başörtüsü ile etek rengi aynı renk seçilmeli, siyah ceket ve ayakkabı resmi bir görünüş katıyor.Tesettür mezuniyet elbiseleri 2018 arasında hem spor kalmayı başarabilmiş hem de resmi durabilmiş bir modeldir.

İlginizi Çekebilir :   Bayram İçin Etek Bluz Kombinleri

1. Olup Konuşma Yapacaklar Sadeliğe Dikkat!

Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018

Elbise üzerine kesinlikle baskılı parçalar giymeyiniz. Cübbeniz kesinlikle ayaklarınıza kadar uzamasın buna çok dikkat edin. Çok sade ve resmi görünen bu elbise mütevazi sadeliği ve resmiliği ile tesettür mezuniyet elbiseleri 2018 arasında bu modeli konuşma yapılacak elbise olarak seçiyorum.

Şık Maksi Elbise Tercihi

Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018
Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018

Kilolu tesettürlü kızlar için çok ideal bir model, parlak ayakkabılara dikkat, mutlaka bu model ile ince kemer giymeye özen gösteriniz. Bu sizi zayıf gösterecektir. Hem hareket kabiliyeti açısından hem de rahatlık açısından tesettür mezuniyet elbiseleri 2018 arasında muhteşem bir model olarak öne çıkıyor.

Hg11 500x500

Yüksek Lisans Okuyanlar için Şık TarzHg13 683x1024

Topuklu ayakkabı kısa boylu iseniz sizi uzun göstermesi açısından güzel bir tercihtir. Fakat mezuniyet uzun süren bir etkinlik olduğu için ben pek tavsiye etmiyorum. Bu kısmı ekstra olarak veriyorum aslında bir yüksek lisans öğrencisine yakışacak tarz olan bu modeli rahat olmak ve şık durmak isteyenler mezuniyette de tercih edebilir.

Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018 İpek Dokunuş

Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018

İpek kumaşlı elbiseler hava alan yapıları ile ön plana çıkmaktalar. Mezuniyetler genelde yaz aylarında olur fakat bu modeli tercih edecekseniz çok fazla katman giymeden bluz, pantolon ve gömlek ile çok güzel bir kombin yakalaya bilirsiniz. Tesettür mezuniyet elbiseleri 2018 en çok şıklığı ve zarifliği öne çıkaran bir modeldir, editörün tercihini bu modelden yana kullandığını söyleyebilirim.

Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018 Tüm Tarzlar

Diğer tüm tarzları bu slaytta veriyorum. Ayrıca tesettür mezuniyet elbiseleri 2018 ile ilgili bir de video paylaşacağım.

Tesettür mezuniyet elbiseleri 2018 arasında beğendiğiniz modelleri lütfen yoruma yazarak yazımıza katkıda bulunun.

Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 2018 ile ilgili sorularınızı, yada görüşlerinizi yorumda paylaşmaktan çekinmeyin.

İlginizi Çekebilir :   Kot Efektli Bone Şallar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status