Tesettür Nişan Başı Nasıl Yapılır Video

Tesettür Nişan Başı Nasıl Yapılır Video

Tesettür nişan başı ve tesettür gelin başı yaparken genellikle düz renk saten eşarplar kullanılır ve arkada bir gül şekli yapılırdı. Günümüzde kadınların hayal dünyasındaki tüm desenler ve tasarımlar abiye baş modellerine de nişan başı modellerine de tesettür gelin başı modellerine de yansıdı ve ortaya mükemmel tasarımlar çıktı. Bu yazımızda tesettür nişan başı nasıl yapılır anlatacağız.Artık sade saten eşarplar değil nişan için, gelinlik için tasarlanmış taşlı aksesuarlar mevcut.

Özellikle videoda da izleyeceğiniz gibi nişanlığın renginde bir saten eşarp ve içine saten bone kullanmak göze hitap ediyor. Kıyafet baş uyumu aynı renk olunca daha güzel yakalanıyor.

Tesettür Nişan Başı Nasıl Yapılır İpuçları

Tesettür Nişan Başı Nasıl Yapılır
Tesettür Nişan Başı Nasıl Yapılır

Bone yapıldıktan sonra saten eşarp çeneden bir iğne ile tutturulur. Buradaki püf nokta eşarbın normal boyutlardan daha büyük olması;zira arkadaki o volanlı ve kıvrık şekilleri vermek gerekiyor.

Eşarp bağlandıktan sonra alın üstüne çatı gibi yükselen üst kısmı bir tarafa yatırarak iğneyle kafanın üst tarafı da düz bir hale getiriliyor. Ön taraftaki uçlar normal eşarp bağlar gibi çapraz şekilde arkada birleştirilir ve daha sağlam durması için iğneyle dikilir. Kuaförlerde sık sık görülür bu; nişan başı, gelin başı modelleri yapılırken iğne iplik sık sık kullanılır.

Tesettür Nişan Başı Nasıl Yapılır Uygulamalı Video

 

Zarif Tesettür Nişan Başı Nasıl Yapılır
Tesettür Nişan Başı Nasıl Yapılır

Daha sonra eşarbın dışarıda kalan kısımları kıyafetin içine alınır. Arkada kalan kısım ise nişan başı modeli yapmak için kullanılır. Model yine eskiden günümüze hala yapılan bir modeldir. Bir miktar eşarptan alıp iğnelemek, sonra az bir bombe verip tekrar iğnelemek suretiyle kumaş yani eşarp bitene kadar düzenli bir şekilde devam eder.

Taşlı Tesettür Nişan Başı Nasıl Yapılır
Tesettür Nişan Başı Nasıl Yapılır

Son olarak nişan başı aksesuarı kullanılmış. Alnın ortasına doğru inen aksesuarlar hala çok moda, biliyorsunuz. Bu aksesuar tam kafa üstüne yerleştiriliyor ve yine sağlam olsun diye iğne iplik yardımıyla her iki taraftan dikiliyor. Nişan başı modeli hazır. Tesettür nişan başı nasıl yapılır dışında sizler için seçtiğim farklı tarzda eşarp bağlama modellerine de bakabilirsiniz. Bu modellerden her hangi birine ulaşmak için aşağıda vermiş olduğum linklerden birisine tıklamanız yeterlidir.

İlginizi Çekebilir :   Kışa Özel Kuş Tüyü Şalınızı Kendiniz Yapın

2018 Eşarp Bağlama Modelleri için Tıklayınız

Gülsüm Elkhatroushi 2 Renkli Eşarp Bağlama Videosu

15 Adet Resimli Eşarp Bağlama Modelleri için Tıkla

Gülsüm Elkhatroushi Türban Stili

Şalı Eşarp Gibi Bağlamak için Tıklayınız

( son güncelleme : 14/11/2017 )

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status