Tesettür Söz Nişan Baş Nasıl Yapılır?

Tesettür Söz Nişan Baş Nasıl Yapılır?

Söz ve nişan törenlerinizde ya da yakın akraba, arkadaşlarınızın söz, nişan ve düğün gibi özel günlerinde  tesettür söz nişan başı yaptırmak istiyorsanız hem sade hem şık bir tesettür baş yapma videosu ile sizlere yardımcı olmak istedik. Nisa moda nın manken üzerinde anlatarak çektiği videolar gerçekten hem anlaşılır hem de en çok beğenilen türban modelleri bağlama şekillerine yönelik videolar.

Tesettür söz nişan baş ile ilgili bir çok stil bulunsa da sizler için en güzellerini video da vereceğim. Bu video sayesinde sizde tesettür söz nişan başı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Pileli Şal Bağlama Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda söz ve nişan gibi özel bir günde yapılan tesettür baş bağlama var. Çift kat multi şifon şal kullanılarak yapılan bu bağlama yönteminde bir önceki yazımızda var olan Pileli Şal Bağlama nın üzerinde bir iki farklı detayla abiye türban yapımı anlatılıyor. Pileli şal nasıl bağlanır diye merak edenler lütfen görselde ki resimi tıklayınız!

Tıkla Aç

Tesettür Söz Nişan Başı nasıl yapılmaktadır

Tesettür söz nişan başı yapmak çok da zor değil. En alt kısımda tesettür söz nişan başı ile ilgili videolar paylaşacağım fakat biraz değinmek istiyorum.

Öncelikle Mor renkli multişifon şal bir karış bir taraftan ve diğer taraf uzun kalacak şekilde çene altından iğne ile tutturuluyor. Burada kullanılan şal iki metre olduğu için başa model yapmak kolay oluyor. Ve multişifonlar düzgün duran, bozulmayan bir yapıya sahip olduklarından da kuaförler tarafından da tercih ediliyor. Çift katlı olması sebebiyle önünün ikiye katlama gibi bir ihtiyaç da yok. Bir taraf bir karış olacak şekilde iğnelendikten sonra başın arka tarafından şifon şal öne doğru pileler yapılarak iğnelerle sabitleniyor. İsteğe göre pile sayısı artabilir ama 3 pile gayet şık ve yeterli duruyor.

İlginizi Çekebilir :   Şal Bağlama Modelleri 2017
tesettür söz nişan türban başı yapımı
Söz Nişan Tesettür Abiye Türban Yapımı

Daha sonra uzun kısım boyundan dolanarak başın üstünde üç pilenin son kısmından bir kez sabitlenir ve alnın ortası hizasından bir çapraz olacak şekilde geldiği yöne doğru düzgünce iğnelenir. Ve tekrar başta yapıldığı gibi boyundan dolanır ve yapılan çaprazın üstünde sabitlenir. Böylece üç pile ve bir çapraz olarak başın üstünde abiye türban modeli oluşturulur. Daha ayrıntılı bilgi ve anlaşılır olması için aşağıdaki videoyu izleyerek uygulamayı takip edebilirsiniz. Söz, nişan gibi özel davetlerde yapılabilecek sade ve şık  abiye türban modellerinden biridir.

Tesettür söz nişan başı yapımını videoyu izleyerek daha kolay anlayacaksınız. Tesettür söz nişan başı yapmak sandığınız kadar zor değildir.

Zaman buldukça tesettür söz nişan başı ile alakalı videoları burada paylaşacağım. Bu videolar ile bu konuyu güncel tutacağım. Göründüğü üzere tesettür söz nişan başı yapmak o kadar da zor değil. Fakat çok fazla zamanınız yoksa ve yapamayacağınızı düşünüyorsanız tesettür söz nişan başı yaptırmak için mutlaka kuaföre başvurunuz.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status