Tesettürlü Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Tesettürlü Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Düğün için tüm hazırlıklar tamamlanmış ve sıra düğün gününe gelmişse, düğüne gelen tüm davetlilerin gözü de gelin ve damadın üzerinde olacaksa, gelinin tek düşündüğü nasıl görüneceğidir. Tesettürlü gelin makyajı, abartıdan uzak daha sade olmalı, doğal olmalı dense de kimi gelin adayları heyecandan mıdır bilinmez gelin makyajını abartılı yapıp güzelliklerine gölge düşürebiliyorlar.

Tıpkı gelinlik provası yapar gibi düğün günü için anlaştığınız kuaför ile bir makyaj provası yapılabilir. En azından gelinlik modeline, tesettür gelin başı modeline göre, gelinin yüz yapısına, göz yapısına, elmacık kemiklerine göre hangi makyaj ve renkler daha uygun oturulup düğün öncesi mutlaka konuşulmalıdır.

Pürüzsüz Bir Ten

2017 Tesettürlü Gelin Makyajı Modelleri 9

Tesettürlü gelin makyaj örnekleri arasında son yıllarda çok ama çok sık duyduğumuz porselen makyaj da gelinler için kurtarıcı durumunda ve o gün güzel ve pürüzsüz bir cilt gösterme adına oldukça etkili bir makyaj türüdür. Kırışıklıkları, cilt lekelerini kapatan, doğal ve pürüzsüz bir görüntüye ulaştıran porselen makyajı, tesettürlü gelin adayları sıklıkla kullanıyorlar.

Etkileyici Ama Doğal Gözler

2017 Tesettürlü Gelin Makyajı Modelleri

Tesettürlü gelinler, aşırı makyajdan kaçınmalı dedik; koyu rek ya da capcanlı göz farı renklerinden mutlaka uzak durulmalı, çok uzun olan takma kirpikler yerine iyi bir maskara ile gözler ve kirpikler doğal görünümünde makyaja dahil edilmelidir. Aşırı uzun çekilen eyeliner, gözü olduğundan fazla abartılı gösterir ki bu da doğallığı bozacaktır. Tesettürlü gelinlik modeline göre gümüş renkli detaylar ya da taşlar kullanılmışsa, göz makyajında da gri renk tonları simlerle kullanılabilir. Gelin hanımın gözleri küçük ise alt göz kapak içine sürülen beyaz kalem ile gözler büyütülür ve daha anlamlı bakışlar yakalanır.

Öne Çıkmamalı Dudaklar

2017 Tesettürlü Gelin Makyajı Modelleri 10

Tesettürlü bir gelinin gözleri biraz daha öne çıkabilir makyajda; ancak dudakların aşırı boyanması ve canlı renklerde bir ruj tercih edilmesi oldukça sakıncalıdır. Porselen makyaj da doğala en yakın olduğundan genellikle dudaklarda pastel tonlarına yer verilir. Gelinliklerin beyaz olmasıyla dudak makyajında kullanılan canlı ruj renkleri göze fazlaca çarpacağından daha sade renklerde ve daha kalıcı bir ruj tercih edilmelidir.

İlginizi Çekebilir :   3 Boyutlu Gelinlik Mi

Düğün ister mevlüdlü ister çalgılı olsun, düğün günü sabahtan akşama kadar gelinlik içinde, davetlilerle sarmaş dolaş yeri geldiğinde pistlerde, yeme, içme faslının olduğu, takı töreninde ayakta kalınan, damatla danslar, halaylar vs bir çok aktivitede bulunan gelinin terleyeceği, yorulacağı ve düğün sonunda hem gülüp hem ağlayacağı düşünülürse tesettürlü gelin makyajının uzun ömürlü olması, çabuk bozulmaması, dağılmaması ve akmaması gerekir. Porselen makyaj bu yönden 2017 gelin makyajları arasında yine en popüler olan makyaj türlerinden olmaya devam edecek.

Tesettürlü gelin makyajı en sade, en doğal halleriyle olan makyajlardan olmalı. Uzun kirpikler, kırmızı rujlar, aşırıya kaçılmış al yanaklar ve ojeli tırnaklar, tesettürlü bir geline yakışmaz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status