Tesettürlüler için Makyaj Önerileri

Tesettürlüler için Makyaj Önerileri

Tesettürlüler için makyaj önerileri vereceğimiz bu yazımızda, çok basit yollar ile nasıl makyaj yapabileceğinizi anlatacağız. Başörtüsü ile birlikte tercih edeceğiniz makyajın da çok büyük bir önemi bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda eşarplarla birlikte nasıl makyaj yapmanız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

İlk olarak bir kaç öneri ile başlamak istiyorum, daha sonra fotoğraflarla birlikte başlıklarda açıklayacağım.

  • Çok az makyaj yapın. Makyaj da aşırıya kaçmanız bir şey ifade etmez.
  • Makyajda yoğunlaşacağınız bölge yani odak noktanız yanaklar ile gözler olmalıdır.
  • Göz makyajı yapacağınız zaman, makyaj renklerinizi giyeceğiniz eşarba göre seçmenizde fayda vardır.
  • Far olarak hafif bir göz farı seçebilirsiniz, fakat aşırıya kaçmayın.

Tesettürlüler için Makyaj Önerileri ve İpuçları

Bu bölümde göz, yanak, dudak, göz kapağı makyajları üzerinde duracağız. En alt kısımda da tesettürlüler için makyaj önerileri hakkında fotoğraf galerimiz olacak. Burada en çok üzerine düşülmesi gereken konu daha önce de söylediğim gibi yanak ve göz makyajı olmaktadır. Tesettürlü bayanlarda yüzde en çok öne çıkan kısım burasıdır.

Şimdi ilk olarak göz makyajı ipuçlarına bakalım.

Tesettürlüler için Göz Makyajı Önerileri

Gözler tesettürlü bayanlar da en öne çıkan, en göze çarpan kısımdır. Gözlerde çok küçük değişiklikler için göz farı, göz kalemi ve maskara kullanabilirsiniz. Fakat farklı göz tipine ve farklı göz rengine yönelik makyaj yapmalısınız.

Göz renginiz, makyajınız ve eşarp renkleri birbirine mümkün olduğunca uyumlu olmalıdır. Parlak makyajlardan kaçının, mat renkleri tercih edin, illa ki parlak tonlar kullanmak isterseniz hafif altın tonlar kullanabilirsiniz. Mat renkler kullanmanız gözünüzü ortaya çıkaracaktır.

Doğal bir görünüm kazanmak çıplak gölgeler kullanabilirsiniz, düğün makyajı farklıdır. Düğün için makyaj yapıyorsanız, parlak tonlar kullanabilirsiniz, çünkü çok ışığın olduğu bir mekana gideceksiniz.

İlginizi Çekebilir :   2016 2017 Sonbahar Kış Renkleri ile Oluşturulan Kombinler
Tesettürlüler için Makyaj Önerileri
Tesettürlüler için Makyaj Önerileri

Tesettürlüler için Yanak Makyajı Önerileri

Tesettürlüler için makyaj konusunda bir diğer önemli konu yanak makyajı olmaktadır. Tesettürlüler için makyaj önerileri için yanak ve göz makyajı üzerinde çok duruyorum.

Öncelikle cildinize uyan rengi seçin, bu çok önemlidir, yoksa yüzünüz çok farklı görünebilir. Makyajı yüzde dağıtarak bulanıklaştırma yağlı ciltler için idealdir. Aşağıda vereceğim makyaj fotosundan anlayacağınız üzere, yanak makyajı çok önem taşımaktadır, cilt ile renk uyumu da çok önemlidir.

Allık kullanmadan önce altta ki resimden gördüğünüz üzere balık tarzı dediğimiz bu şeritleri yüzünüze çekin. Daha sonra makyajı yanaklarınızdan elmacık kemiklerinize doğru hareket ettirerek yedirin. Bu tarz bir makyaj yüzünüze doğal bir ton verecektir. Tesettürlüler için makyaj önerileri yazımı bu fotoğrafı inceleyince daha iyi anlayacağınızı sanıyorum.

Tesettürlüler için Makyaj Önerileri
Tesettürlüler için Makyaj Önerileri

Dudak Parlatıcılar

Bu makyaj bir ruj olmadan eksik kalacaktır. Dudaklarınız gözler ve yanaklardan sonra sizi daha farklı gösterecek güzelliğinize güzellik katacak bir parçadır. Parlak kırmızı ve pembe tonlar dudaklar için idealdir. Dudak tonunun mutlaka eşarp rengi ile eşleştirmek sizin yararınıza olacaktır. Aşağıda ki fotodan ne demek istediğimi açık bir şekilde anlayacaksınız. Makyajın geri kalanını hafif tutun ki bu şekilde dudaklarınız ön plana çıksın. Tesettürlüler için makyaj önerileri konusunda dudak parlatıcıları çok öne çıkmasa da yine de önem taşımaktadır.

Tesettürlüler için Makyaj Önerileri
Tesettürlüler için Makyaj Önerileri

Dışarıya çıkarken çantanız da bulundurulması gereken makyaj malzemeleri;

  • Göz Kalemi
  • Ruh
  • Pudra
  • Allık
  • Kalem
  • Yüz Temizleyici

Tesettürlüler için Makyaj Önerileri Galerisi

Makyaj dışında burada en önemli konu daha önce de söylediğim gibi eşarbı ve bağlama şeklini seçmektir. Stilinize göre güzel giyinin, giymek istediğiniz eşarp ile mutlaka pantolon yada eteğiniz uyumlu olsun, kıyafet seçiminize göre bir göz farı seçebilirsiniz. Makyajınızı abartmayın görünümü çok sade tutmaya çalışın. Fakat düğün, mezuniyet gibi davetlerde parlak makyaj kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   Eşarp Home Abiye İncili ve Dantelli Şallar

Tesettürlüler için makyaj önerileri konusunu yeteri kadar işlediğimizi umuyorum. Tesettürlüler için makyaj önerileri  konusunda ki bilgi ve görüşleriniz için lütfen yorum bölümüne yazınız. Aşağıda tesettürlüler için makyaj önerileri ile ilgili albümü yayınlıyorum. Bunun dışında tesettürlüler için makyaj önerileri hakkında bir de video yayımlayacağım.

Lütfen tesettürlüler için makyaj önerileri soru, yorum ve önerilerinizi bizlere sormaktan çekinmeyin. Bilgi paylaştıkça güzeldir, tüm yorumlarınız bizim için değerlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status