Türban Aksesuarları

Türban Aksesuarları

Nişan ve düğünlerde, gelin başının türbanlı olması sade bir türban yapıp gelinlik ve nişanlığa ağırlık vereceği anlamına gelmiyor artık. Eskiden, çok eskiden başörtülü olmayan gelinlerde saç modelleri konuşulur, nasıl bir baş yaptırdığı tartışılırdı. Artık türbanlı gelin başı yaptırmak moda oldu desem yanlış söylemiş olmam. Her ne kadar örtünmek Allah ın emri olsa da bazı gelin kızlarımız türban gelin makyajı olsun türban gelin başı olsun türban aksesuarları olsun hiçbirinden geri kalmıyorlar. Hal böyle olunca türban aksesuarları ve tesettürlü gelin başı yaptırmak da türbanlı gelinlerin en önem verdikleri düğün detayları oldu.

Birbirinden değişik desen ve tasarımlarıyla türban aksesuarları popüler oldu. Taşlı türban aksesuarları, incili türban aksesuarları, kalın daha detaylı olanlar ve daha sade olan türban aksesuarları.. Birçok seçenek mevcut. En önemli olanı gelinlik modeline uygun olması. Bu yüzden kuaförde tesettür gelin başını kim yapacaksa onunla oturup nasıl bir türban aksesuarı kullanılacağı konuşulmalı, düğünden önce prova yapılmalıdır.

Şimdi birkaç türban aksesuarı paylaşalım(türban aksesuar facebook sayfasından alıntı), detaylarını bir başka yazımızda aktaracağız :

İlginizi Çekebilir :   Mor Renkli Eşarp Modelleri
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status