Türban Modelleri

Türban Modelleri

Türban Modelleri

Türban, düzgün kullanıldığında, açık saçlarla kıyaslandığında, çok daha şık bir görüntü verebilir. Saça takıldığında fazla olabilecek pek çok takı, türban modellerine kullanıldığında, istenen şık görüntüyü rahatlıkla sağlayabilir. Kullanım alanlarına göre farklılık gösteren, modelleri vardır. Normal bir başörtüsü, eşarp veya şal; uygun bağlama şekilleri kullanılarak, türban yerine kullanılabilir.

Günlük Modeller

Günlük kullanım için uygun türban modelleri, hazır şekilde bulunması ve gün içerisinde düzeltme, açıp yeniden örtmek gibi ihtiyaçlar doğurmadığından, oldukça zaman kazandırabilir. Spor bir görünüm elde etmek için kullanıldığı gibi, iş yerinde kıyafete uygun seçildiğinde klasik bir şıklık da yaratabilir.

Gelin Türban Modelleri

Gelinliğin parçası olarak üretilen bu modeller, genellikle boyun kısmından gelinliğin için girecek şekilde üretilir. Taşlar, tüller, çiçekler ile desteklenen bu modeller, saçın düzgün durmasını, gelinliğin görüntüsünü desteklemesi ile oldukça çok tercih edilen bir modeldir. İncilerle süslenmiş bir beyaz gelin türbanı, her kadın tarafından beğenilen, hatta türban kullanmayan kadınlar tarafından gıpta ile bakılan, çok hoş bir görüntü verir.

Abiye Türban Modelleri

Sünnet annelerinin, nişanı yapılan kızların en çok tercih ettiği bu modeller, davete katılanlar tarafında çokça tercih edilmektedir. Elbisenin aynı renginde olan, türbanı takıp üzerinden giyilen bluz gibi bir kıyafet parçası ile desteklenen modelleri, bütünlük içinde görünen bir görünüm sağlar. Bu şekilde kullanıldığında, hareketten kaynaklanan kaymalarında önüne geçilmiş olur.

İlginizi Çekebilir :   Sefamerve Abiye Modelleri 2018 – 2019
Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status