Wayuu Çanta Modelleri

Wayuu Çanta Modelleri

Adı yabancı, yapılışı biraz zahmetli, satış fiyatı yüksek, renkleri muhteşem iç açıcı, değişik ama doğal bir çanta modeli, 2016 yazına damgasını şimdiden vurdu. Wayuu çanta modelleri görmeden çanta almayın.

Çanta modasında son durum Wayuu Mochila çantalar. Peki nedir bu Wayuu Mochila çantalar? Nereden almış adını? Wayuu ne demek? Mochila ne demek? Gelin biraz öğrenelim:

Wayuu kabilesi, Colombia ‘da  La Guajira bölgesinde yaşayan bir topluluk. Ve onların dilinde ‘Mochila’ çanta anlamına geliyor. Yani kabilelerine özel bir çanta ismiyle hayatımıza girdiler. Bu kabilede yaşayan kadınların el becerileri ile yaptıkları ve doğal ipler kullanarak ördükleri bu çantalara verdikleri her bir desen de yine kendi kabilelerine ait desenleri yansıtıyor. Wayuu kabilesindeki kadınlar, bu desenleri etraflarında gördükleri hayvanlar, bitkiler ve çiçeklerden etkilenerek ortaya çıkarıyorlar. Ve 3-4 hafta gibi bir sürede çıkardıkları bir çanta modelinde birbirinden canlı renkleri kullanıyorlar.

Gerçekten birbirinden güzel ve değişik desenlerin yanında capcanlı renkteki iplikleri de bir araya getirmek muhteşem bir iş.

Örgü ve el işi bilenler bilir; sık iğne tekniği ile örülüyor Wayuu çantaları. Sosyal medyada her geçen gün Wayuu Çanta modelleri örenlerin sayısının git gide arttığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Çok karmaşık desenlerin yanında basit desenler de mevcut. Beymen gibi büyük markalarda 300 TL yi aşan fiyatlara bakılırsa elinden biraz tığ işi gelen bir bayan da pek tabi kendine bu senenin modası Wayuu çanta modelleri örebilir.

Tıkla Aç

Wayuu Çanta Modelleri

Wayuu çanta modelleri bize birbirinden güzel motiflerle, göz alıcı, rengarenk çantalar sunuyor. Bu modeller cep yaksa da bu modelleri kendiniz de yapabiliriz. Wayuu çanta modelleri el işi olduğu için sizde tüm modelleri yapabilirsiniz.  Üstte ki görsele tıklayarak Wayuu çanta nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   Pierre Cardin Sonbahar Kış Çanta Koleksiyonu

Alttaki fotoğraflardan herhangi birisine tıklayarak slayt gösterisini başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status