Yuvarlak Yüzler için Kısa Saç Modelleri

Yuvarlak Yüzler için Kısa Saç Modelleri

Genelde kilolu bayanların sahip olduğu yuvarlak hatların yanı sıra normal kilodaki bayanlarda yuvarlak yüze sahipler. Yuvarlak yüze sahip kişilerin bu durumu yüz hatlarındaki kemik yapısı ile ilgili. Birçok yüz tipi olup bu yüz şekillerine göre saç modeli seçilmesi daha güzel bir görüntüye sahip olunmasında etkili kaidedir. Bu duruma göre yuvarlak yüzü olan kadınların saç tercihleri nasıl olmalı ki yüzlerini daha güzel gösterirken havalı bir görüntüye kavuşsunlar.

Bu yazımızda yuvarlak yüzler için kısa saç modelleri ve bu modellere ait görselleri ele alacağız. Bir çok farklı modelimiz mevcut umarım beğenirsiniz. İlk olarak bir kaç görsel verip tüm yuvarlak yüzler için kısa saç modelleri görsellerini galeride yayınlayacağız.

 

Yuvarlak Yüzler için Kısa Saç Modelleri Genel Bakış

 

emma watson kısa saç modeli
emma watson kısa saç modeli

 

Yukarıda ki görsel de Harry Potter serisinin güzel yıldızı Emma Watson’u görüyorsunuz. Tabiki aklınıza ilk gelen şey bu saç modelinin ona güzel olduğu için yakıştığı fakat ilerleyen görsellerde böyle olmadığını göreceksiniz.

Kısa saç yuvarlak yüzlere çok yakışıyor. Bu sözlerimi kanıtlar nitelikte 10’dan fazla foto galeride bulunuyor.

 

Beyaz Tenli Yuvarlak Yüzlüler için Kısa Saç Modelleri

 

Yuvarlak Yüz Kısa Saç Modelleri
Yuvarlak Yüz Kısa Saç Modelleri

 

Bu görsel de gördüğünüz gibi beyaz ten ve yuvarlak yüzünüz varsa bu tarz bir modeli kuaförünüze yaptırabilirsiniz.

 

yuvarlak yüze açık kahverengi saç modeli
yuvarlak yüze açık kahverengi saç modeli

 

Bu fotoğrafta ise kahverengi kısa saç modelini görüyoruz, bu tarz bir tene sahipseniz ve yuvarlak yüzünüzü varsa  bu model tam size göre.

 

yuvarlak yüze açık sarı saç modeli
yuvarlak yüze açık sarı saç modeli

 

Birçok kişi trend saç modellerini görüp beğenerek kendilerine de uygulamak isterler ve bu durum bazen hayal kırıklıkları yaşamalarına sebep olur. Bunun sebebi ise herkese aynı saç modelinin yakışmama durumudur.

 

yuvarlak yüze çok tarz saç modeli
yuvarlak yüze çok tarz saç modeli

 

Yuvarlak yüze sahip kişiler diğer yüz şekillerine nazaran daha orantılıdır ve estetik bir görünüme sahiptir. Çene ve elmacık kemikleri diğer yüz hatlarına rağmen daha geniş ve kemikli bir görüntüye sahiptir.

 

İlginizi Çekebilir :   Deri Püsküllü Krep Şal Modeli Mirach
yuvarlak yüze düz siyah saç modeli
yuvarlak yüze düz siyah saç modeli

 

Bu yüz şekli için yapılabilecek saç modellerinde kısa kesilmesine rağmen üst kısmında hacim veren hareketli asimetrik kesimlerin tercih edilmelidir. Genel olarak elmacık kemiklerini örten katlarla yüzü biraz daha uzun göstermek mümkün. Bunun içinde elmacık kemiğine paralel uzanan katlı kesimler tercih edilmelidir.

 

yuvarlak yüze hafif dalgalı kısa saç
yuvarlak yüze hafif dalgalı kısa saç

 

Yüzünüzün güzelliği yumuşak görüntünüz nedeni ile bu yüz tipine sahip bayanların kısa saçtan çekinmelerine gerek yoktur. Aksine ne kadar kısa olursa olsun güzelliklerinden hiçbir şey kaybetmezler.

 

yuvarlak yüze hafif dalgalı saç modeli
yuvarlak yüze hafif dalgalı saç modeli

 

Özellikle seksi bir görüntü veren ensede kısalan ve öne doğru kat verilen saçlar maskülen bir görüntü verirken seksi bir görüntüde sağlar. Hele bu senenin doğal görünüm vermek için yapılan ışıltılar saç uçlarına verilerek yapılabilirken saçlara yapılan baryajlarla da hareketlendirilebilir.

Kısa saçın bir avantajı da kolay şekil verilmesi ve saatlerce ayna karşısında zaman geçirmenizin de önüne geçecektir.

Bu yazımızda yuvarlak yüzler için kısa saç modelleri ve stillerine yer verdik, tüm modelleri aşağıdaki galeriden ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status