Yüz Şekillerine Göre Eşarp Bağlama Teknikleri

Yüz Şekillerine Göre Eşarp Bağlama Teknikleri

Farklı yüz şekillerine göre farklı eşarp bağlama teknikleri vardır. Yüzünüze uygun eşarp bağlama stilini belirlemek için elbette öncelikle yüz tipinizi bilmeniz gerekir. Kabaca yüz şekilleri; kalp, kare, yuvarlak, dikdörtgen ve oval olmak üzere beş çeşittir. İnsanların gözüne hoş gelen ve en çok istenilen yüz şekli ise ovaldir. Bu yüzden yüz şekliniz ne olursa olsun amaç; yüzünüzü oval gösterecek eşarp bağlama tekniğini kullanarak yapmaktır.

Temel Yüz Şekillerine Göre Eşarp Bağlama Teknikleri

Temel yüz şekillerinden bakarak tespit ettiğiniz yüz şekliniz için en uygun eşarp bağlama tekniklerini inceleyelim.

Kadın Yüz şekilleri

  • Yüz şekliniz kalp ise;

Eşarbı bağlarken üçgen şekline getirin ve çenenizin altında tam ortalayarak iğneleyin. Alnınızın her iki yanından kapatacağı için bir ovallik sağlar ve eşarbınızın hem düzgün olmasını sağlarsınız hem de güzel bir görünüme ulaşırsınız.

  • Yüz şekliniz kare ise :

Kare gibi çerçevelenen yüzlerde önemli olan keskin köşeleri gizlemektir. Bunun için de çeneyi sımsıkı saran bone ve eşarplar yerine yuvarlak bone ve daha salaş ve rahat bağlanmış bir eşarp modeliyle yüzünüzü ovalleştirebilirsiniz. Son yıllarda kolayca bağlanan şallar sayesinde kare yüz tipine sahip olan hanımlar daha rahat ediyorlar.

  • Yüz şekliniz yuvarlak ise :

Yüz şekliniz yuvarlak ise işiniz biraz daha zor. Mümkünse bone kullanmadan –çünkü yüzü daha da tombul gösteriyor- eşarbınızı bağlamanız gerekir. Yanaklarınızı mümkün olduğunca kapatıp alnınızı daha açık tutmalısınız. Sımsıkı bağlanmış eşarplar yerine daha dökümlü eşarpları tercih etmelisiniz.

  • Yüz şekliniz uzun ise :

Bu durumda mutlaka bone kullanmalısınız. Böylece alnınız biraz daha daralacak ve yüzünüz ovale yakın bir şekil alacaktır. Sımsıkı bağlanan eşarp ve şallar yerine de daha hacimli, gevşek bağlanmış krep kumaştan eşarp ya da şallar kullanabilirsiniz.

  • Yüz şekliniz oval ise :

Demek oluyor ki istediğiniz eşarp ve şalı bağlayabilirsiniz. Hatta bazı yüz şekillerinde sakındığımız sıkıca bağlamayı bile oval yüzlü hanımlar yapabilirler.

Konu hakkında videomuza buradan ulaşabilirsiniz;

 

İlginizi Çekebilir :   Aker Sport 2016 Eşarp Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status